Megállapodás született a kormány és a Budapesti Értéktőzsde között a tőzsdei forgalom élénkítése, valamint az árfolyam-, a tőke- és a munkajövedelmek összehangolása kapcsán. Ennek értelmében 2007-től bevezetik az egységesen 10 százalékos árfolyamnyereség-adót, a magyar középvállalatok pedig állami támogatást kapnak a tőzsdei megjelenéshez.
Megállapodás született a kormány és a Budapesti Értéktőzsde között a tőzsdei forgalom élénkítése, valamint az árfolyam-, a tőke- és a munkajövedelmek összehangolása kapcsán. Ennek értelmében 2007-től bevezetik az egységesen 10 százalékos árfolyamnyereség-adót, a magyar középvállalatok pedig állami támogatást kapnak a tőzsdei megjelenéshez.
Megállapodás született a kormány és a Budapesti Értéktőzsde között az árfolyamnyereség-adó bevezetéséről, a magyarországi középvállalkozások tőzsdei megjelenésének támogatásáról, valamint a nyugdíj-előtakarékossági befektetői számla bevezetéséről. A BÉT által júliusban benyújtott javaslatcsomagról még folynak a tárgyalások, a most elfogadott kérdések azonban már szerepelnek a kormány által hétfőn beterjesztett adótörvény-módosítások között.
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a megállapodás kapcsán elmondta, a kormány célja, hogy nyitottabbá és élénkebbé tegye a magyar értéktőzsdét, a magyar középvállalatoknak pedig - amelyek nagy részének az elmúlt évtizedekben nem volt lehetősége részt venni a tőzsdei kereskedésben - lehetővé tegye, illetve megkönnyítse a tőzsdei jelenlétet. Ennek érdekében a Pénzügyminisztérium egy 100 millió forintos pályázati programot dolgoz ki, amely hazai középvállalkozások tőzsdei bevezetésének költségeihez biztosít állami támogatást.
2007-től árfolyamnyereség-adó
A 100 lépés program keretében meghirdetett méltányos közteherviselés részeként 2007. január elsejétől egységesen 10 százalékos adó terheli a kamatot és a tőzsdei árfolyam nyereségét. Ezzel együtt a tőzsdei társaságok által fizetett osztalék után fizetett adó kulcsa szintén tíz százalékra módosul.
2006-tól létrejöhet és 2007-től adókedvezményre is feljogosít a nyugdíj-előtakarékossági befektetési számla. A negyedik pillérnek is nevezett újfajta előtakarékosság célja, hogy bővítse az állampolgárok öngondoskodási lehetőségeit. - Magyarországon mi nem nagyon szeretünk kockáztatni, ám ez olyan tulajdonság, amin lassan érdemes változtatni - fogalmazott a miniszterelnök. Annak érdekében, hogy összehasonlíthatóak legyenek a nyugdíjpénztárak, 2006 januárjától kötelezővé válik az ötévente elkészített hozamjelentés - jelentette be Veres János pénzügyminiszter.
Középiskolában oktathatják a tőzsdei ismereteket
Az Oktatási Minisztériummal jelenleg is folyó tárgyalások eredményeképpen bekerülhet a középiskolai oktatásba a Budapesti Értéktőzsde, valamint az Öngondoskodás Alapítvány által kidolgozott pénzügyi és tőzsdei alapismeretek című tananyag.
Veres János elmondta, a bejelentett intézkedésekhez szükséges döntések egy része már megjelenik az adótörvények módosítását tartalmazó csomagban, amely hétfőn kerül az Országgyűlés elé. A további döntésekre pedig a következő hónapokban kerülhet sor - tette hozzá.
Forrás: Magyarorszag.hu

Nem járnak jól a magas inflációval a befektetők sem: így aztán nehéz lesz félretenni kockázat nélkül
A korábbi években megszokott "nyugalmi" állapotot egy bizonytalanabb világ váltotta fel megtakarítások piacán.
-
Indul a szezon! Mire figyelj, ha most vásárolsz kerti bútort?
Az XXXLutz szakértői szerint folyamatosan nő az érdeklődés a kerti termékek iránt.
- Iskolaőrt ütött az anya, pedig akkor már ott voltak a rendőrök
- Jókora növekedés látszik a friss GDP-adatokban
- Étterembe hajtott egy ittas autós Zalaegerszegen
- Orbán Viktor bemutatta a harcosok klubját - videó
- Elhagyják Mariupolt az ukrán erők: evakuáltak 260 katonát
- Angol foci és egy kis Giro – sport a tévében
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


