Újabb SMS-csalási hullám érte el a magyar mobilhasználókat.
Összesen 4,5 millió forint kárt okozott egy férfi, aki otthonról végezhető valótlan álláshirdetéseken keresztül több száz embert vert át a Somogy Vármegyei Főügyészség szerint.
Könnyű, otthonról végezhető munkáról, valamint ausztriai és németországi munkalehetőségekről szóló valótlan álláshirdetések miatt emelt vádat az ügyészség egy férfi ellen, aki több száz embert vert át, és 4,5 millió forint kárt okozott - tájékoztatott a Somogy Vármegyei Főügyészség. Közleményükben azt írták, a büntetett előéletű, harmincas éveiben járó budapesti férfi 4500 és 20 000 forint közötti letéti, vagy közvetítői díj átutalását kérte azoktól, akik jelentkeztek a 2021-2022-ben internetes oldalakon, illetve közösségi oldalak online csoportjaiban és fórumain közzétett hirdetéseire.
"A férfinak sem lehetősége, sem szándéka nem volt a hirdetésben vállaltak teljesítésére, azokkal kizárólag a sértettektől akart pénzt kicsalni" - írta az ügyészség. A kaposvári rendőrök 2023 februárjában vették őrizetbe a férfit, a bíróság pedig elrendelte a letartóztatását, azóta egy másik bűnügyben kiszabott szabadságvesztését tölti.
Az ügyészség 571 rendbeli csalás miatt emelt vádat ellene, és végrehajtandó börtönbüntetés kiszabására, vagyonelkobzás elrendelésére és a kár megtérítésére tett indítványt - olvasható a közleményben.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.
Leépítés jön egy német autóipari cég magyarországi vállalatánál: rengeteg dolgozó kerülhet az utcára
200 fejlesztési pozíció megszüntetését tervezi magyarországi működésében a thyssenkrupp Automotive Technology
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







