12 °C Budapest
Félbeszakadt a késő esti műszak egy kisvárdai húsüzemben. Az RTL birtokába kerülő felvételen látható, amint a munkások henteskötényben odakint várakoztak, ugyanakkor többeket rosszullét miatt azonnal a mentőautóhoz kellett kísérni.

Mérgezés történt egy kisvárdai üzemben: 14 embert kellett kórházba szállítani + Videó

2024. április 13. 09:03

Tizennégy személyt kellett kórházba szállítani, miután ammónia jutott a levegőbe egy kisvárdai üzem egyik helyiségében. Mindannyian enyhe mérgezést szenvedtek, többségüket péntek estére már haza is engedték a kórházból. Az üzem nem reagált a megkeresésekre, ám a legújabb információk szerint pénteken ismét kint voltak a mentők, néhány dolgozót pedig kórházba szállítottak. A rendőrség vizsgálja az ügyet - számolt be róla az RTL.  

Félbeszakadt a késő esti műszak csütörtökön egy kisvárdai húsüzem egyik üzemhelyiségében, miután ammónia áramlott a levegőbe. Az épületet azonnal el kellett hagynia mindenkinek. Az RTL birtokába kerülő felvételen látható, amint a munkások henteskötényben odakint várakoztak, ugyanakkor többeket rosszullét miatt azonnal a mentőautóhoz kellett kísérni.

A gázszivárgás következtében összesen 14 személyt vizsgáltak a mentők, akiket helyszíni ellátást követően, stabil állapotban azonnal sürgősségi osztályokra szállítottunk

– mondta Ménes Dávid, az Országos Mentőszolgálat regionális szóvivője.

A kórházba szállított munkásokat két intézmény látta el. Négyen a kisvárdai kórházba kerültek, tíz személyt pedig Nyíregyházára szállítottak. Az RTL információi szerint mindannyian enyhe mérgezést szenvedtek, égő, kaparó torokfájdalomra és köhögésre panaszkodtak. Információk szerint már jobban vannak, többségüket péntek estére hazaengedték a kórházból.

Az esetet a katasztrófavédelem is megerősítette. Eszerint az ammónia egy műszaki hiba miatt áramlott ki az üzemben. A gázt kizárták, így a szivárgás megszűnt. A már kijutott ammóniát vízzel hígították, majd átszellőztették a csarnokot. A laboreredmények alapján a közelben lakók nem voltak veszélyben.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Az RTL információi szerint a hűtőrendszerből jutott ki a vegyi anyag. Kiemelték, hogy a súlyos ammóniamérgezés tüdőkárosodást és akár halált is okozhat. A húsfeldolgozó üzem eddig nem reagált a megkeresésre. A rendőrség még vizsgálja, hogy pontosan mi történt.

Eközben az RTL szerint pénteken ismét mentőautók vonultak ki az üzem területre. Hogy milyen okból kifolyólag, és van-e köze a csütörtöki mérgezéshez, azt nem tudni, de a mentőszolgálat szerint 6 embert szállítottak kórházba.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. május 4. hétfő
Mónika, Flórián
19. hét
Május 4.
A tűzoltók napja
Május 4.
Star Wars Nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. május 3. 19:31
Pénzcentrum KVÍZ - Teszteld a tudásod!
Naponta friss kvíz kérdések; tudáspróba; tesztek felnőtteknek.
Most nem