1 °C Budapest

Ittasan az iskolapadban: rengeteg kiskorú nyúl alkoholhoz

MTI
2020. január 27. 13:04

Egy 2019-es online felmérés szerint Magyarországon minden harmadik 14 és 18 év közötti középiskolás korú fiatal rendszeresen fogyaszt alkoholt. A fiatalkori alkoholfogyasztás visszaszorítása érdekében a Momentán Társulat edukációs előadássorozatot indított.

Elindult a Szétcsúszva program, amelynek célja a fiatalkori alkoholfogyasztás visszaszorítósa interaktív színházi edukációs előadások segítségével. A kezdeményezést indító Momentán Társulat az előadásokon az alkoholfogyasztás veszélyeit mutatja be a diákoknak. Az első előadást pénteken tartották Budapesten. A középiskolásoknak szóló program tavasz végéig háromezer magyar diákkal szeretné megismertetni a fiatalkori alkoholfogyasztás veszélyeit és felhívni a figyelmet a felelős magatartás fontosságára.

A szakértők szerint rendkívül rossz a helyzet a fiatalkorúak alkoholfogyasztása terén, ami egyértelműen indokolta az előadássorozat indulását Magyarországon.

Egy 2019 novemberében készült online felmérés megállapította, hogy a 14 és 18 év közötti középiskolás korú fiatalok 80 százaléka 15 évesen vagy annál korábban ivott először, minden harmadik pedig rendszeresen fogyaszt alkoholt.

A Szétcsúszva programot az Egyesült Királyságban működő Collingwood Learning fejlesztette ki, amelyet a Diageo 2004 óta nemzetközi szinten, így Magyarországon is támogat. Az előadások 60 percig tartanak, a produkció képzett színészek által előadott darabból és egy azt követő interaktív workshopból, értékelésből áll. A középiskoláknak az előadáshoz kapcsolódó fiatalkori alkoholfogyasztással kapcsolatos oktatási anyagot is biztosítanak.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 15. hétfő
Valér
51. hét
December 15.
A tea világnapja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?