Az Európai Unió új stratégiát dolgozott ki a kritikus nyersanyagokhoz való hozzáférés biztosítására.
Zsiday Viktor szerint Európát nem érdekli a bankválság. A befektetési szakértő szerint az csak egy nagy kirázás volt a most ismét újrainduló alapvető trendekből. Hozzátette, Európa gazdasága nem érezte meg a történteket, sőt!
Európát nem érdekli a bankválság - írt a blogján Zsiday Viktor, aki szeirnt Európában csak átmeneti megingást okozott az amerikai bankválság. A devizaárfolyamok a befektetési szakértő szerint éves csúcson vannak, például az EUR/USD, nyolcévesen az EUR/JPY is, de a részvénypiacok is(másfél éves csúcson tanyáznak, valamint a kötvénypiacokat sem rengette meg a dolog, például egyhónapos csúcson van a német 10 éves kötvény.
A hatások szerinte inkább az USA-ban érezhetően, így lehet, hogy leáll a Fed a kamatemelésekkel, de Európában továbbra is erős az inflációs kockázat, és a kamatemelések folytatódnak, a kamatelőny miatt pedig felértékelődik az euró - ez legalábbis a globális tőkepiaci konszenzus, tette hozzá.
Zsiday hozzátette: csak egy nagy kirázás volt a most ismét újrainduló alapvető trendekből az amerikai bankválság, és bár erős kétségei vannak a globális növekedéssel kapcsolatban, a piaci jelzéseket túl erősnek tartja ahhoz, hogy ignorálni lehessen őket.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
Megindult az MBH Bank részvények igénylése (x)
A lakossági befektetőket egyszerű folyamat és árkedvezmény is várja a bank részvényigénylésében.
-
Megéri-e a KKV-nak napelembe fektetnie? (x)
Energiaválság és kiszámíthatatlan költségek
-
Szigetüzem egyszerűen: megbízható Pramac megoldások (x)
A stabil energiaellátás ma már nem luxus, hanem alapfeltétel – legyen szó otthonról, vállalkozásról vagy mezőgazdasági telepről.








