Kiderült, mit is gondolnak a magyarok az EU-tagságról.
Ezért vagyunk senkik az EU-ban: mutatjuk a tényeket
Az Eurostat készített egy friss ábrát, amin azt mutatják meg, hogy a különböző tagállamok mekkora részt adnak a teljes EU gazdasági teljesítményéből. Ha Magyarország eltűnne, lehet, észre sem vennék.
Három ország, Németország, Nagy Britannia és Franciaország adja az EU GDP-jének több mint a felét, egészen pontosan 51,4 százalékát, derül ki az Eurostat által közölt ábrából. A koncentráció ráadásul a britek kilépésével várhatóan még nőni is fog, hisz amennyiben a tavalyi adatokból kivesszük az Egyesült Királyságot, akkor a kisebb tortából Németország, Franciaország és a dobogóra felzárkózó Olaszország már 55,9 százalékot szakít ki.
Mutatjuk a részleteket, az ábra tetején tudod változtatni, hogy a britekkel együtt vagy nélkülük érdekelnek az adatok:
És ez engem mégis miért érint?
A GDP egy ország teljes gazdasági teljesítményét mutatja meg. Jellemzően minél magasabb ez az érték egy főre számolva, annál gazdagabb egy ország és annál magasabb életszínvonalon élnek az állampolgárai. Mivel Magyarország az EU-s lakosság közel 2 százalékát adja, ezért a 0,8 százalékos GDP-részesedésünk is azt jelzi, hogy gazdasági fejlettségben meglehetősen le vagyunk maradva az átlagtól, tehát sokkal rosszabbul élünk, mint egy átlagos európai polgár.
A gazdaság mérete azért is fontos, mert bár nem a GDP alapján, de egy másik, szintén a gazdaság méretét mutató mérőszám, a GNI (bruttó nemzeti jövedelem) alapján határozzák meg, hogy mennyi pénzt kell évente befizetnie a tagállamoknak a közös uniós büdzsébe. 2016-ban például Magyarország a GNI-jének a 0,85 százalékát, 924 millió eurót fizetett be az EU-s kasszába, ugyanakkor támogatásként 4 546 000 000 eurót kapott vissza, tehát majdnem pontosan ötször annyi pénzt vettünk ki, mint amennyit beraktunk a közösbe.
Az uniós tagállamok közül a második legnagyobb mértékben nőtt az internetet vásárlásra is használók aránya Magyarországon az elmúlt öt évben.
Hova kerül a magyarok elektronikus hulladéka, milyen szemléletváltásra lenne szükség, és legfőképpen hogyan készül kincs a szemétből- erről kérdeztük a RoboKalandot.
Az otthoni kávézásnak is egyre inkább szeretjük megadni a módját, akár egy drágább kávégépről van szó, akár kávékülönlegességről.
A pandémia alatt megugrott a szobanövények, és kertészeti eszközök iránti kereslet, 2020-ban a szobanövények tekintetében 8%-os emelkedést észleltek a piaci szereplők.
-
Szakképzett és megbízható mester csak néhány kattintásnyira Öntől! (x)
Otthonfelújítást tervez? Felejtse el a stresszt! Küldjön keresletet és válasszon a több mint 5.000 különböző építőipari vállalkozó közül.
- Hétvégi műsorok az InfoRádióban – Arénák
- Mégsem kizárólag magyar rendszámú autók tankolhatnak árcsökkentett üzemanyagot - a nap hírei
- "Guten Tag" - mondta 5 kiló heroinnal a hóna alatt
- Pusztító vihar - Kárenyhítési alapot hoznak létre Kaposváron
- Orbán Viktor és Boris Johnson pénteki tárgyalása: ebben állapodtak meg
- Egy nappal a BL-döntő előtt: mindkét oldal magabiztos
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


