Itt vannak a felvételi ponthatárok: ennyi ponttal lehet bejutni idén a legnépszerűbb szakokra
Ma este 8 órakor hozták nyilvánosságra az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat.
Ma este 8 órakor hozták nyilvánosságra az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat.
Az ELTE, a BME és a Szegedi Egyetem is magas helyen végzett, mint egy évvel ezelőtt.
A Budapesti Corvinus Egyetemen készült felmérés az egyetemi diákok körében a koronavírus-járványról és a vírussal kapcsolatos félelmekről.
14 millió forint évente...
A legtöbb helyen online oktatással kezdik meg az új félévet februárban a felsőoktatási intézmények, ám egyes gyakorlati képzések továbbra is a hallgatók jelenlétével zajlanak majd.
"A felsőoktatás szabadságához nélkülözhetetlen, hogy az intézmények minél önállóbban tudjanak gazdálkodni. Ehhez vagyonra, tulajdonra van szükségük - és a kormány támogatja is őket ezek megszerzésében" - jelentette ki Schanda Tamás. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese azzal összefüggésben beszélt erről, hogy a kormány 2020 végén döntött 5800 kollégiumi férőhelynek az egyetemek tulajdonába, illetve vagyonkezelésébe történő visszajuttatásáról.
A válaszadók közel kétharmada kifejezetten aggódik a koronavírus-járvány miatt.
A 2021-es egyetemi rangsorban az ELTE Informatikai Kara végzett az első helyen.
Folyik a kontaktkutatás.
Minden családba kellene egy pénzügyminiszter.
A fertőzésekről már értesítették a Nemzeti Népegészségügyi Központot.
A koronavírus, ahogy szinte mindent, a kollégiumi életet is átrajzolja. Fokozott higiéniai előírások, szigorúbb szabályok, a látogatók fogadásának korlátozása - erre kell készülnie azoknak, akik a 2020/2021-es őszi félévben kollégisták lesznek. Van olyan fővárosi egyetem, amelyik a beköltözést is komoly feltételekhez köti, a határon túlról érkező diákok nehéz helyzetbe kerülhetnek.
De nem ám!
Helyi termelés és szezonális étkezés jelenthet megoldást.
Az ESG szemlélet nem karitatív tevékenység, hanem kőkemény üzlet.
A felsővezetőknek helyzetükből adódóan nincs lehetőségük a munkahelyi stresszfaktorok kikapcsolására, és arra sem túl sok, hogy közvetlen környezetükkel legalább osztozni tudjanak ezen. Számukra nincs egyéni jutalom, dicséret. De aki folyton csak ad, vezet, irányít hogyan élheti meg, egyáltalán lehetséges-e megélnie az önmegvalósítást?
Kilenc intézmény várja a döntést.
A hazai cégek felismerik ugyan a fiatal munkavállalók igényeit, de nem reagálnak megfelelően rájuk - derült ki a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Y és Z generációt vizsgáló komplex kutatásából. A 2000 fiatalt és 300 munkaadó céget megkérdezett felmérés szerint a munkaadók túlságosan magas elvárásokat támasztanak leendő munkavállalóikkal szemben, amivel elbátortalanítják a potenciális jelentkezőket. Erősen hiányolják a fiatal dolgozók részéről a lojalitást, de a cégek jelentős része mégsem tesz különösebb erőfeszítést ennek felépítése érdekében. Pedig az anyagi juttatások mellett a fiatalok számára kiemelten fontos motivációs elem a vezetői visszajelzés, mentorálás.
Továbbra is számíthatnak állami forrásokra a tervek szerint nyártól alapítványi fenntartásba kerülő egyetemek, a felvételizőknek nem kell tartaniuk a képzések fizetőssé válásától. Megmaradnak a hallgatói juttatások és az ösztöndíjak is, az oktatókat pedig teljesítményalapú, rugalmas, megemelt bérezés várja.
A következményekkel is számolni kell.