A repülés jövőjét alapjaiban formálhatja át a hidrogénmeghajtás: tisztább működést ígér, ugyanakkor komoly mérnöki és infrastrukturális kihívásokat is felvet.
A magyar üzemanyagárak jelenleg a régiós átlag szintjén vannak, így kormányzati beavatkozásra egyelőre nincs szükség - írja a Portfolio.
A hazai üzemanyagpiaci szereplők számára nem az a legfontosabb kérdés, hogy hétről hétre hogyan alakulnak az árak, hiszen a kereslet nem mutat jelentős érzékenységet - a magyarok hasonló mennyiséget tankolnak 550 és 600 forintos literenkénti árnál is. Sokkal lényegesebb szempont, hogy a szomszédos országokhoz képest hogyan állnak a hazai árak.
Bár az év kedvezően indult a magyar autósok számára, az elmúlt hetekben megtört a csökkenő trend a benzinárakban, sőt, akár fordulat is következhet, és ismét emelkedésnek indulhatnak az üzemanyagárak.
A kormányzat korábban egyértelműen kommunikálta, hogy a hazai üzemanyagárak nem lehetnek magasabbak a szomszédos országok átlagánál, ellenkező esetben beavatkozó intézkedések következhetnek. Az üzemanyagárstop piactorzító hatásaira még mindenki emlékszik, így egy újabb hasonló intézkedés elkerülése mindenképpen kívánatos lenne.
Az Európai Bizottság adatai szerint jelenleg a benzin esetében 1 forinttal olcsóbb a hazai üzemanyag a régiós átlagnál, míg a dízelnél 2 forinttal van az átlagos szint alatt a magyar ár.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Összességében tehát jelenleg mindkét üzemanyag ára a régiós átlagszinten van, ezért markáns kormányzati beavatkozásra nem kell számítani. Fontos megjegyezni, hogy ilyen jellegű kommunikáció egyébként nem is érkezett mostanában a kormányzat részéről.
Őrült terepjárót készül piacra dobni a Mercedes: a magyar elit kedvence lehet az új csúcs G-osztály?
A Mercedes-Benz bemutatta az első képeket az új G-osztály Cabrioletről, amely közel tíz év után hozza vissza a legendás terepjáró nyitott változatát.
-
Megindult az MBH Bank részvények igénylése (x)
A lakossági befektetőket egyszerű folyamat és árkedvezmény is várja a bank részvényigénylésében.
-
Megéri-e a KKV-nak napelembe fektetnie? (x)
Energiaválság és kiszámíthatatlan költségek
-
Szigetüzem egyszerűen: megbízható Pramac megoldások (x)
A stabil energiaellátás ma már nem luxus, hanem alapfeltétel – legyen szó otthonról, vállalkozásról vagy mezőgazdasági telepről.








