Újabb parkolási szigor lép életbe: júliustól már ez az önkormányzat is eltörli a kedvezményt

Újabb parkolási szigor lép életbe: júliustól már ez az önkormányzat is eltörli a kedvezményt

2022. június 2. 21:05

Megszűnik a zöld rendszámos járművek ingyenes parkolása Hódmezővásárhelyen, és a parkolási díjakat is megemeli az önkormányzat.

Július elsejétől megszűnik a zöld rendszámos járművek ingyenes parkolása Hódmezővásárhelyen, a parkolási rendelet módosításáról a város közgyűlése nemrégiben határozott - írja a villanyautosok.hu. Mint az indoklásban írják, a zöld rendszámos autók vételára manapság már a kedvező fenntartás miatt is megtérül, nincs szükség az ingyenes parkolásra - és a kedvezményt jellemzően nem is a rászorulók vennék igénybe.

A zöld rendszámos járműveknek járó kedvezmény eltörlése mellett negyedével megemelik parkolási díjakat a városban, így az eddigi 200 forint per óra díjról 250 forintra emelték a parkolási díjat.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 4. szerda
Kázmér
10. hét
Ajánlatunk
  • Magyar trappista: a vásárlók és a tejágazat is jól jár vele (x)

    A Sajtszívvel ellátott, hazai trappista megvásárlása kilogrammonként kb. 10 liter magyar tej felvásárlását jelenti a nehéz helyzetben lévő magyar gazdáknak.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Jön a RETAIL DAY 2026!
A magyar kiskereskedelmi-szektor kilátásai: Túlélés után jöhet a teljes irányváltás?
Most nem