18 °C Budapest

1 évet is csúszhat a modern traffipaxok telepítése

Pénzcentrum
2013. december 6. 08:31

A Népszabadság rendőrségi forrásai szerint a tervezett határidőre már biztosan nem érkezik meg az a félezer korszerű automata sebességmérő, amelyet Pintér Sándor belügyminiszter 2014 márciusától szeretett volna az utakon látni.

A lap pénteki számában arról ír, hogy jobb megoldás híján fél évvel meghosszabbítják a most használt félszáz sebességmérő bérletét.

A gyorsforgalmi utakra tervezett 365 fix telepítésű és az ezen felül vásárolni szándékozott 160 mobil sebességmérőre vonatkozó közbeszerzéseket még nem folytatták le, a sebességmérő-projekt elhúzódása miatt jó esetben 2015 tavaszi határidővel kezdődhet meg az új fix telepítésű eszközök rendszerbe állítása, amitől a rendőrség és a Belügyminisztérium illetékesei a közúti balesetek számának számottevő csökkenését várják.

 

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 6. hétfő
Vilmos, Bíborka
15. hét
Április 6.
Húsvéthétfő
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?