Rabok sütik majd nekünk a kenyeret

Pénzcentrum
2016. szeptember 27. 09:30

Hamarosan száraztésztagyártó üzemmel és tojóházzal egészül ki a büntetés-végrehajtás üzleti portfóliója, és fejlesztik a fémfeldolgozó üzemet is, az új börtönök építéséhez kapcsolódóan. Új mosodát létesítenek Szirmabesenyőn, Északkelet-Magyarországon pékséget nyitnak, és bővülhet a külső bérmunka keretében foglalkoztatottak száma is - írja a Magyar Idők.

Szűk két esztendő alatt elérhető a teljes foglalkoztatás a büntetés-végrehajtási (bv.) intézetekben Csóti András altábornagy szerint, azaz 2018-ban várhatóan már minden munkaképes elítélt dolgozni, illetve tanulni fog. 

2010-ben azzal szembesült a kormány, hogy a rabok jelentős része sosem dolgozott életében, de a környezetük, felmenőik esetében sem találkoztak ezzel. Márpedig a tanulásnak és a munkának óriási szerepe van abban, hogy a büntetés eléri-e a célját vagy sem, ezért döntés született a kötelező foglalkoztatás bevezetéséről.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.08.03 13:05
Ha rövid és könnyen emészthető írást keresel, akkor ebbe most ne kezdj bele! "The psychology of the...
laskainelli  |  2026.07.31 11:05
Az elengedés nem ott kezdődik, hogy elengeded. Hanem ott, hogy végre valami fontosabb lesz a számodr...
hrdoktor  |  2026.07.29 13:52
Sok tévhit kapcsolódik a vérnyomásproblémákhoz, sokan nem is veszik komolyan, amivel nagy veszélynek...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 13. csütörtök
Ipoly
33. hét
Augusztus 13.
A balkezesek világnapja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. augusztus 12. 20:58
Agrárszektor  |  2026. augusztus 12. 20:29