Az Európai Parlament illetékes bizottsága jóváhagyta a jegybanki digitális fizetőeszközről szóló javaslatot.
Bérpótlékban részesülnek a szociális ágazatban dolgozók, amelynek nyomán 5,4-11,4 százalékkal növekedhet az ágazatban dolgozók bruttó bére - tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma Szociális és Családügyekért Felelős Államtitkársága pénteken az MTI-t.
A fizetésemelés csaknem 90 ezer embert érint, a havi bruttó bérük 6000-17 200 forint közötti összeggel emelkedik a munkában eltöltött évektől és az iskolai végzettségtől függően - olvasható az államtitkárság közleményében.
A dolgozók a megemelt bérüket első alkalommal márciusban kapják kézhez januárig visszamenőleg.
Azok a szociális ágazatban dolgozó szakemberek, akik pedagógus munkakörben vagy 2014. január 1-jétől gyermekvédelmi gyámi munkakörben tevékenykednek - de korábban pedagógusi munkakörben dolgoztak -, a pedagógusokra vonatkozó juttatásban részesülnek. A nevelőszülőket pedig az idei évben létrehozott foglalkoztatási jogviszony alapján díjazzák.
A kormány 11,8 milliárd forint többletforrást biztosít erre a célra 2014-ben - közölte az államtitkárság.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.
-
1 hét múlva kezd a VéNégy Fesztivál Nagymaroson (x)
Bagossy & Nouvelle Vague Nagymaroson, akciós jegyek vasárnapig!







