34 °C Budapest

2017-től mindenkinek a NAV csinálhatja az adóbevallást

2015. március 18. 14:04

2017-től a Nemzeti- Adó és Vámhivatal készítené el cégek és magánszemélyek számára az adóbevallást, derül ki azokból az Origo birtokába került dokumentumokból, amiket a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) készített azzal kapcsolatban, hogy miként alakítanák át az adózás rendszerét.

A tervezet szerint az adóbevallás folyamata megfordulna: a NAV készítene egy adóbevallást a magánszemély részére, akinek már csak rá kellene bólintania a dokumentumra. A cégek esetén is hasonló lenne az eljárás: a munkáltatóknak nem kéne kimutatást készíteniük a be- és kifizetéseikről, amivel egy csomó adminisztrációtól megszabadulnának.

A tervezet szerint a NAV-nak 2017-ben már képesnek kell lennie a 2016-os bevallások elkészítésére. A lap úgy tudja, hogy az államreform bizottságban tárgyalják a tervezetet, hivatalos döntés viszont egylőre nem született róla. A lapnak az NGM is megerősítette, hogy dolgoznak egy ilyen anyagon.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.08.14 14:05
Amikor egy hete a Spiráldinamikáról írtam, azzal fejeztem be a cikket, hogy számomra ez a modell nem...
laskainelli  |  2026.07.31 11:05
Az elengedés nem ott kezdődik, hogy elengeded. Hanem ott, hogy végre valami fontosabb lesz a számodr...
hrdoktor  |  2026.07.29 13:52
Sok tévhit kapcsolódik a vérnyomásproblémákhoz, sokan nem is veszik komolyan, amivel nagy veszélynek...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 15. szombat
Mária
33. hét
Augusztus 15.
Nagyboldogasszony
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?