Tizennyolc ember eltűnt, ötvennégy megsérült a Katar legfontosabb cseppfolyósított földgázt (LNG) feldolgozó telepén, Rász-Laffanban történt robbanás után.
Végéhez közeledik az Elmű-Díjnet cicaharca. Az elektronikus fizetési szolgáltató azt közölte, rendszerében nem tudja tovább támogatni a villamos energia számlák kezelését.
Szerdára újabb, véglegesnek tűnő fordulatot vett az Elmű és a Díjnet elektronikus számlás ügyfelekért folyó harca. Miután az áramszolgáltató előző nap emailben ráijesztett azokra a fogyasztókra, akik január 15-e után is a Díjnetnek adott megbízási szerződéssel, a Díjneten keresztül fizetnék be a számlájukat, az elektronikus fizetési szolgáltató tegnap este azt közölte honlapján (pdf) az ügyfeleivel:
"a korábbi e-mailükben leírt kiegészítő szolgáltatásunk működésképtelenné vált (...) a szolgáltatás meghiúsulásával egyelőre nem tudjuk támogatni a villamos energia számláik Díjnetes kezelését."
Vagyis aki elektronikusan akar fizetni, annak mostantól csak az Elműnél van erre lehetősége.
2026-ban is működik a legális hiteltrükk: 0 önerővel is lakáshoz lehet jutni, de borzasztó veszélyes
A magas lakásárak miatt sok vásárlónak az önerő előteremtése jelenti a legnagyobb akadályt. Erre kínálhat megoldást a pótfedezet bevonása, amellyel akár a teljes vételár is...







