Türkmenisztán, a volt szovjet köztársaság nagyra törő tervekkel állt elő: néhány éven belül igazi turistaparadicsom, a Kaszpi-tenger riviérája szeretne lenni.
Türkmenisztán turisztikailag nem a legelőnyösebb helyen fekszik: a közép-ázsiai ország Afganisztánnal, Iránnal, Kazahsztánnal, Üzbegisztánnal határos, nyugaton pedig a Kaszpi-tenger mossa partját.

Az országban -mely1991 előtt a Szovjetunió tagköztársasága volt, Türkmén Szovjet Szocialista Köztársaság néven- néhány éve még dübörgött a szinte teljhatalommal rendelkező elnök, Saparmyrat Nyyazow, azaz a "Nagy Türkmenbasi" személyi kultusza. A 2006-ban meghalt vezetőre ma is lépten-nyomon szobrok, emlékművek emlékeztetnek.
A rendkívüli földgáz-és kőolajkészletekkel rendelkező állam most igazi turistaparadicsommá szeretne válni: A Türkmenbasi-ról elnevezett fővárosban már el is kezdődött az a projekt, amely során egy több szállodából -és kiszolgáló egységeikből- álló komplexumot építenek, a hírek szerint 5 milliárd dolláros -közel 900 milliárd forintos- beruházással.
Türkmenisztán szerényen a Kaszpi-tenger riviérája, vagy (a spanyol tengerparthoz hasonlóan) Costa del Sol-ja szeretne lenni, és fel akarja venni a versenyt a legjobb egyiptomi vagy tunéziai üdülőhelyekkel is.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

A Kaszpi-tenger partján (ami földrajzilag nem tenger, hanem a Föld legnagyobb tava) néhány éven belül 60 szálloda (köztük 4-és 5 csillagosak) sorakozik majd egymás mellett, a legelegánsabb pedig egy mesterséges szigeten épül. A hotelek mellett szórakoztató-és bevásárlóközpontok és sportpályák is épülnek. Természetesen az arab országokból átvett divat szerint innen sem hiányzik majd a fedett sípálya, ami az 50 fokos nyári hőségben is üzemel majd.
-
Hajlítható mobil 200 ezerért, erős gaming készülékek – Így tör előre a nubiát is gyártó ZTE a magyar mobilpiacon
A megfizethető innováció a kulcs a ZTE szerint.
-
Nem elég a Facebook: miért fontos a saját honlap is a magyar mikro- és kisvállalkozások többségénél?
Demján Sándor Program "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" - így élt a pályáazati lehetőséggel négy hazai kisvállalkozó.
-
Tartósan alacsony árakkal és akciókkal erősít a Lidl
A Lidl termékek vásárlásával nemcsak a magyar fogyasztók járnak jól, hanem a hazai gazdák is.
-
Magyar trappista: a vásárlók és a tejágazat is jól jár vele (x)
A Sajtszívvel ellátott, hazai trappista megvásárlása kilogrammonként kb. 10 liter magyar tej felvásárlását jelenti a nehéz helyzetben lévő magyar gazdáknak.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







