28 °C Budapest

Sosem találnád ki, hogy mi a legveszélyesebb a Balatonnál

MTI
2013. augusztus 23. 14:18

Több mint 3400 strandoló sérülését látták el idén nyáron a Magyar Vöröskereszt önkéntesei a Balaton partján. Legtöbben kagyló okozta vágások miatt szorultak segítségre.

Vass Viktória közölte, a Vöröskereszt idén hetedik alkalommal indította el balatoni elsősegélynyújtó szolgálatát 12 Balaton-parti település 19 strandján, július 1. és augusztus 22. között. A programban részt vevő közel 300 fiatal önkéntes naponta 10-18 óra között látta el a vízben és vízparton szerzett sérüléseket. Az idei szezonban erre 3442 esetben volt szükség, jellemzően kagyló okozta vágásokat, rovarcsípéseket, ficamokat és kisebb sportsérüléseket láttak el. Mentőhívásra 36 esetben volt szükség.

Az adományokból finanszírozott szolgálatra több balatoni strandon is lett volna igény, a rendelkezésre álló források azonban még az elmúlt éveknél is kevesebb helyszínen tették lehetővé az elsősegélynyújtó pontok létrehozását. A sajtóreferens hozzátette: a strandüzemeltetőknek a szolgáltatásért mindössze napi egyszeri étkezést kellett biztosítaniuk az önkénteseknek.

A vöröskeresztesek 2007, vagyis az indulás óta összesen 23 664 sérülést láttak el. Eddig négyszer hajtottak végre közvetlen életmentő beavatkozást, erre idén nem volt szükség. Az önkénteseket defibrillátorokkal is ellátták, ezekből hatot a Magyar Vöröskereszt biztosított a szolgálathoz.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. július 12. 09:33
A Duna Médiaszolgáltató és az MTVA közleménye szerint a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan...
Kasza Elliott-tal  |  2026. július 10. 21:14
A júliusi Top 10 első helyezettje. Minél többet nézem, annál jobban tetszik.CégismertetőAz Accenture...
KonyhaKontrolling  |  2026. július 10. 07:45
Az egyik pénzügyekkel (és befektetésekkel) foglalkozó Facebook csoportban megjelent egy írás, miszer...
Bankmonitor  |  2026. július 10. 07:19
Márton 44 éves, kétgyerekes családapa, aki mindig arra készült, hogy egy autóbaleset vagy egy munkah...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 12. vasárnap
Izabella, Dalma
28. hét
EZT OLVASTAD MÁR?