6 °C Budapest

Aranyban is tarolnak a kínaiak: hatalmas a növekedés

MTI
2013. december 14. 11:03

Kína, amely a világ vezető aranytermelője, 39,844 tonna aranyat bányászott októberben - derült ki a kínai aranyszövetség (CGA) adataiból, a szervezet számításai szerint az idei első tíz hónapban bányászott arany mennyisége 347,653 tonna volt, ami 7,7 százalékkal múlja felül az egy évvel korábbit.

A kelet-ázsiai ország szükségleteinek a kielégítésére a piacon is jelentős mennyiségben vásárol aranyat. Az év első hat hónapjában 706,36 tonna aranyat vett, 54 százalékkal többet, mint tavaly ugyanebben az időszakban.


Tavaly mintegy 2700 tonna aranyat termeltek a világ bányáiban, ami másfél százalékos bővülés éves szinten. Kína mögött Ausztrália és az Egyesült Államok végzett a második, illetve a harmadik helyen előbbi 250, utóbbi 230 tonnával.

Kína 2007-ben lett a világ legnagyobb aranytermelője, Dél-Afrikát megelőzve.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. április 7. 18:44
Az Amerikai Egyesült Államok elnöke szerint a sajtó veszélybe sodorta egy lelőtt amerikai vadászgép...
Holdblog  |  2026. április 7. 11:16
A BB tengely második részében: a Baltikum és a Balkán országainak rangsora a háztartások fogyasztása...
ChikansPlanet  |  2026. április 3. 08:00
Franciaországban több ezer kilométernyi használaton kívüli vonatsín áll. Egy francia startup hibrid...
Összkép  |  2026. április 3. 01:31
A hazai társadalommal és gazdasággal foglalkozó tudományos és elemző munkák eredményeinek átfogó átt...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 8. szerda
Dénes
15. hét
Április 8.
A romák világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?