Az utóbbi napokban tapasztalható forinterősödés következtében számos termék beszerzési ára csökkent.
86 tonna jelöletlen, nem nyomon követhető burgonyát és vöröshagymát foglalt le hétfő este a Nemzeti Élelmiszer-biztonsági Hivatal (NÉBIH) Kiemelt Ügyek Igazgatósága egy Pest megyei zöldségcsomagoló üzemben.
Az ellenőrzésre a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Főigazgatóságának megkeresése alapján került sor, miután egy, az országba belépő szállító teherjármű átvizsgálása során szintén jelöletlen termékeket találtak - tájékoztatta a Pénzcentrumot a NÉBIH.
A termékek egy része Németországból és Szlovákiából származott, de volt köztük Magyarországon felvásárolt tétel is. A szakemberek a bizonytalan eredet miatt a termékeket lefoglalták és elrendelték azok megsemmisítését.
A bírság megállapítása folyamatban van.
-
Megfizethető, minőségi és friss: ez az ALDI (x)
Az ALDI-ban fontos a vevők elégedettsége, ezért a pénztárcabarát ár, a frissesség és a színvonal garantált!
-
Három és fél évtized fejlődés: így lett megkerülhetetlen szereplő a SPAR (x)
Idén 35 éves a SPAR Magyarország - három és fél évtized alatt a vállalat az ország egyik legnagyobb élelmiszer-kereskedelmi szereplőjévé vált.
-
Itt akadnak el a kisvállalkozások – mi segíthet a továbblépésben? (x)
Sok vállalkozás nem az indulásnál, hanem a növekedés során akad el. A Visa She’s Next program mentorai mondják el, mi áll a háttérben és mi hozhat fordulatot.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








