7 °C Budapest

Keserű növekedés a kalózszektorban

Pénzcentrum
2010. október 11. 18:02

Egy friss tanulmány szerint egy év alatt 50 százalékkal nőtt a kalóz e-könyvek iránti kereslet nemzetközi szinten. A növekedéshez a nagyobb e-book penetráció mellett az iPad megjelenése is jelentősen hozzájárult.

A Hamisítás Elleni Nemzeti Testület egy olyan kutatásról számol be, amely szerint 2009 augusztusa óta összesen 54 százalékkal nőtt a kalóz e-könyvek iránti kereslet, amellyel párhuzamosan mintegy 50 százalékkal emelkedett az online elérhető kalózfájlokra irányuló keresések száma az interneten.

Csak a Google felületén keresztül naponta 1,5 és 3 millió kalózkönyvekre irányuló böngészést indítanak az internetezők. Az eredmények szerint az igény nemzetközi: a legnagyobb arányú kereséseket az Egyesült Államok (11%), India (11%) és Mexikó (5%) területén regisztrálták.

Szakértők szerint a megnövekedett kereslet részben annak számlájára írható, hogy egyre nagyobb számú fogyasztói réteg rendelkezik elektronikus könyvolvasóval, részben viszont az Apple új táblagépének megjelenésének számlájára írható. A felmérés eredményei szerint csak az iPad ez év májusi bemutatása óta 20 százalékkal nőtt a kereslet az illegálisan letölthető irodalom iránt.

A kutatás szerint az illegális piacra jellemző, hogy a nagyobb torrent és fájlcserélő oldalak jelenléte mellett egyre több, kisebb felhasználói táborral rendelkező illegális letöltő szolgáltatás kapcsolódik be a kalózkönyvek terjesztésébe. Az elmúlt egy évben Stephenie Meyer vámpíros sorozatának utolsó kötete, a Hajnalhasadás kalózpéldánya iránt volt a legnagyobb az érdeklődés.

JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 6. szombat
Miklós
49. hét
December 6.
Mikulás
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. december 6. 19:19
Agrárszektor  |  2025. december 6. 19:31