37 °C Budapest

A chipkártya-rendszerben is lehet bliccelni!

Pénzcentrum
2006. november 8. 11:00

A Népszabadság információi szerint tegnapi ülésén úgy döntött a BKV igazgatósága, hogy a főváros rosszallása ellenére újra kiírják a chipkártya pályázatot. Az új tenderben egyértelműbb feltételeket szabnak és rövidebb idő alatt bonyolítják le a versenyeztetést.

Egyes becslések szerint a fővárosban jelenleg az utasok 30-40%-a jegy nélkül utazik, ezt az arányt pedig 10% alá lehetne szorítani. Érdemes azonban kiemelni, hogy érvényes kártya nélkül csak a metróra és esetleg a HÉV-re nem lehet felszállni, mivel nem lehet átjutni a peronzáró kapunk, a buszok és villamosok esetében azonban nem lesz fizikai akadály. Ehelyett várhatóan a mostaninál több lesz az ellenőr...

A főváros a BKV optimizmusa ellenére továbbra is hallatlanul kockázatosnak tartja a tendert és nem támogatja annak meghirdetését.

NAPTÁR
Tovább
2026. június 27. szombat
László
26. hét
Június 27.
Polgárőr nap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?