17 °C Budapest
Hivatalos: karanténmentesen utazhatnak Görögországba a beoltottak

Hivatalos: karanténmentesen utazhatnak Görögországba a beoltottak

MTI
2021. április 19. 14:32

Nem kell hétnapos karanténba vonulnia annak az EU-s állampolgárnak, aki igazolni tudja, hogy beoltották, vagy ha negatív vírusteszttel rendelkezik - közölte a görög polgári repülési hatóság. Ugyanez a könnyítés vonatkozik az Egyesült Államokból, az Egyesült Királyságból, az Egyesült Arab Emírségekből és a Szerbiából érkezőkre is.

Az Európai Unió más tagállamaiból Görögországba érkezőknek már nem kell hétnapos karanténba vonulniuk a koronavírus-járvány elleni védekezés részeként, ha negatív vírusteszttel rendelkeznek, vagy igazolják, hogy oltást kaptak a kórokozó ellen - adta hírül hétfőn a görög polgári repülési hatóság.

Ugyanez a könnyítés illeti meg az Egyesült Államokból, az Egyesült Királyságból, az Egyesült Arab Emírségekből és a Szerbiából görög földre érkezőket. Izrael vonatkozásában már március óta érvényben van az enyhítés.

A görög előírás szerint a negatív vírusteszt nem lehet régebbi három naposnál, az oltás esetében pedig legalább két hétnek kell eltelnie a második dózis beadásától, mielőtt Görögországba érkezne az illető.

Bár az EU úgynevezett vakcinaútlevelét várhatóan csak júniusban vezeti be, Görögország - gazdasági érdekből - május közepén szeretné megkezdeni a turistaszezont. Jelenleg a legtöbb szálloda zárva van az országban.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 9. hétfő
Félix
24. hét
EZT OLVASTAD MÁR?