20 fok is lehet a pünkösdváró időszak első hétvégéjén

MTI
2015. április 10. 19:01

Ugyan előfordulhat, hogy helyenként megerősödik a szél vagy felhőzet alakul ki, azonban többségében napos, meleg időre készülhetünk a pünkösdváró időszak első hétvégéjén.

A kevés fátyol-, illetve gomolyfelhő mellett szombaton is sok lesz a napsütés. Szombat délután azonban a Dunántúlon helyenként már több lehet a felhő, és az Alpokalján estefelé egy-egy zápor, esetleg zivatar is kialakulhat. Pénteken a déli szél az Észak-Dunántúlon, szombaton a délnyugati szél a Dél-Dunántúlon gyakran megélénkül.

A távolabbi kilátásokért kattints időjárás aloldalunkra!

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +7 fok között valószínű, de elsősorban az Északi-középhegység völgyeiben és a Nyírségben egy-két fokos fagyra is számítani kell, talaj menti fagy pedig a Dunától keletre bárhol előfordulhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton 20 fok körül alakul.

 

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 27. péntek
Ákos, Bátor
9. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom