9 °C Budapest

Összekötnék a 2-es metrót és a gödöllői HÉV-et

Pénzcentrum
2014. július 30. 18:33

Az InfoRádió értesülése szerint hamarosan elkészül a megvalósíthatósági tanulmánya annak a hosszú ideje tervezett projektnek, amely a 2-es metrót és a gödöllői HÉV-et kötné össze.

A fejlesztésről korábban elemzést készítő Városkutatás Kft. ügyvezetője az InfoRádióban elmondta: "az elmúlt 20-25 évben, körülbelül 40 százalékkal nőtt a gödöllői HÉV térségben érintett települések lakosságának létszáma. Nagyon erős volt a szuburbanizáció, ugyanakkor a közlekedési infrastruktúra semmilyen módon nem követte le ezeket a változásokat. Ekés András szerint ebből az is következik, hogy a gödöllői HÉV ma nagyjából azt a szolgáltatási szintet hozza, amit 30 évvel ezelőtt. "Elavult az infrastruktúra, a járműpark, ezeknek a cseréje mindenképpen szükséges."

A szakértő hozzátette: "körülbelül 10 évvel ezelőtt született meg az az ötlet, hogy ha hozzányúlunk ehhez az infrastruktúrához, akkor kössük össze a 2-es metróval a gödöllői HÉV-et, ezzel megspórolható az átszállás az Örs vezér terén és komoly időnyereség érhető el, akár 10-12 perccel is csökkenhet a menetidő Gödöllőről Budapest belvárosába."

A Városkutatás Kft. ügyvezetője szerint nagyon előnyös lenne, ha ezzel az alternatívával a közösségi közlekedés meg tudná szólítani azokat az utazókat, akik egyelőre az autót választják.

A legfontosabb ennél a beruházásnál, hogy meglegyen a forrása - hangsúlyozta Ekés András. A cég becslése szerint, ha megvan a forrás, akkor ütemezetten, 4-5 év alatt az ötlet megvalósítható. "Kérdéses ugyanakkor, hogy a projektet miből lehet finanszírozni. A 2014-2020-as időszakban, a városi és elővárosi közlekedésre fordítható források rendkívül végesek, nagyon sok projekt áll sorba ezekért a pénzekért" - tette hozzá Ekés András.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A szakértő kiemelte: nagyon fontos olyan járműveknek a beszerzése, amelyek képesek a jelenlegi metró és az átépített HÉV pályáján is közlekedni.

 

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 23. hétfő
Alfréd
9. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. február 23. 16:26
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom