Stormy rain cloud background

Kiadták az országos vészjelzést: bárhol lecsaphatnak a zivatarok

2021. április 20. 09:44

A késő délelőtti óráktól kezdve többfelé alakulhat ki zápor, zivatar. Citromsárga figyelmeztetést adtak ki zivatarveszély miatt az egész országra.

Kedd reggel még helyenként, főként a Nyugat-Dunántúlon lehet eső, majd az összefüggő felhőzet lassanként mindenütt felszakadozik és rövidebb időre kisüthet a nap áll az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésében.

A késő délelőtti óráktól kezdve azonban többfelé alakulhat ki zápor, zivatar. Citromsárga figyelmeztetést adtak ki zivatarveszély miatt az egész országra.

Az esti órákra a gomolyfelhők összesnek, ezzel együtt a csapadék is megszűnik. Az északi, északnyugati szél helyenként megélénkülhet, zivatarok környezetében átmeneti szélerősödés előfordulhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 13 és 17 fok között várható. Késő estére 3 és 8 fok közé csökken a hőmérséklet.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 26. csütörtök
Edina
9. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Jön a RETAIL DAY 2026!
A magyar kiskereskedelmi-szektor kilátásai: Túlélés után jöhet a teljes irányváltás?
Most nem