28 °C Budapest

Ezért komoly bírságot is kaphatnak, akik családi házban élnek

MTI
2016. május 29. 14:31

A szabadban keletkezett tüzek 99 százalékát emberek okozzák - hívta fel közleményben a figyelmet az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF).

A jó idő beköszöntével sokan sütnek-főznek a kertben, vagy az erdőkben kijelölt tűzrakó helyeken, illetve égetik el a kerti zöldhulladékokat. Ezért fontos, hogy minden tűzgyújtó tisztában legyen az alapvető biztonsági szabályokkal és felelősségével - hangsúlyozta az OKF.

A kerti sütés-főzés a tűz állandó felügyelete mellett megengedett. Az általános szabály szerint tilos a kerti zöldhulladékok égetése - írta az OKF, de - mint megjegyezték - a települési önkormányzatok rendeletben engedélyezhetik azt.

A külterületen lévő, lábon álló növényzet, tarló, illetve a növénytermesztéssel összefüggésben keletkezett hulladék szabadtéri égetését előzetesen engedélyeztetni kell a tűzvédelmi hatósággal. A szabadtéri tűzgyújtás feltételeit az Országos Tűzvédelmi Szabályzat tartalmazza - fejtették ki.

Tűzgyújtási tilalom esetén viszont akkor sem megengedett a tűzgyújtás, ha azt az érintett területen egyébként más jogszabály, önkormányzati rendelet megengedi - hívta fel a figyelmet az OKF, hozzátéve: jogszabálytól, önkormányzati rendelettől eltérő vagy hatósági engedély hiányában végzett tűzgyújtás tűzvédelmi bírságot von maga után.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Az OKF mindemellett azt kéri, hogy mindenki tájékozódjon a várható időjárásról, mert az erős szélben gyorsan továbbterjedhet a tűz. 

Emellett fontos, hogy a szabadban meggyújtott tüzet soha ne hagyják felügyelet nélkül, gondoskodjanak megfelelő mennyiségű oltóanyagról, a tűz kezelésére alkalmas kézi szerszámról - írta az OKF, hozzátéve: baj esetén a 112-es számon kérjenek azonnal segítséget.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. július 25. szombat
Kristóf, Jakab
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?