Befejezi portfóliómenedzseri pályafutását Zsiday Viktor.
Átveszi az Aegon Lakástakarékpénztár portfólióját az Erste Lakástakarék, a társasághoz kerülő 64 ezer szerződéssel a pénzintézet piaci részesedése a jelenlegi 10-ről 14 százalékra nő. Újdonságként az Erste Lakástakarék két új termékkel jelenik meg a lakás-előtakarékossági piacon. Az egyiknél 13. havi bónuszt ad, vagyis minden évben egy hónapnyi megtakarításnak megfelelő összeggel növeli a félre tett összeget. A másik módozatnál az első évi 5 százalékról fokozatosan évi 10 százalékra növekvő kamatbónusszal jutalmazza a megtakarítók hűségét.
Az Erste Lakástakarék Zrt. átveszi az Aegon Lakástakarékpénztár Zrt. portfólióját - az erről szóló megállapodást csütörtökön írták alá a társaságok vezetői. Az ügylettel az Erste Lakástakarék - szerződésállomány alapján mért - piaci részesedése a jelenlegi 10 százalékról közel 14 százalékra emelkedik. A tranzakció hatósági jóváhagyáshoz kötött, az érintett ügyfelek adataik átadása előtt 60 nappal kapnak tájékoztatást az őket, illetve szerződéseiket érintő változásokról.
"Az Erste Bank elkötelezett Magyarország iránt, az organikus növekedés mellett aktív szerepet vállal a hazai pénzintézeti szektor konszolidációjában is" - mondta el Jelasity Radován, az Erste Bank Hungary Zrt. elnök-vezérigazgatója.
- tette hozzá Jelasity Radován. A 101 milliárd forint mérlegfőösszegű Erste Lakástakarék 92 milliárd forint betétállományt kezel, míg az Aegon Lakástakarékpénztár betétállománya pedig megközelítette a 30 milliárd forintot. Az Erste 115 ezer ügyfél 157 ezer szerződését kezeli, míg az Aegon mintegy 50 ezer ügyfelének 64 ezer szerződése van. Az Erste szerződött állománya eléri a 680 milliárd forintot, az Aegoné közel 230 milliárd forintot tesz ki.
Az Erste Lakástakarék május 10-én újraindítja az előtakarékossági termékek értékesítését is - ismertette Kármán András, a pénzintézet vezetője. A maximum 8 éves megtakarítási időszak mellé az ügyfelek havi 20 ezer, 30 ezer és 40 ezer forint befizetése közül választhatnak. Míg a korábbi, állami támogatásos termék esetén egy ügyfél csak egy szerződést köthetett, és e mellé vehetett igénybe állami támogatást, az Erste Lakástakarék új termékeinél ilyen megkötés már nincs. Aki a havi 40 ezer forintnál többet szeretne félretenni, az köthet kettő, három vagy akár több szerződést is. Az Erste Lakástakarék két termék módozatot vezet be. A számlanyitási díj az egyik termék módozatnál fix 40 ezer, míg a másik esetében 20 ezer forint szerződésenként, ami lényegesen kedvezőbb a törvényben meghatározott, a szerződéses összeg legfeljebb 1 százalékánál. Utóbbival számolva egy havi 40 ezer forintos megtakarítás vállalásáról szóló szerződés esetében a számlanyitás díja egy 8 éves szerződésnél meghaladná a 100 ezer forintot, míg az Erste Lakástakarék ügyfelei ennek kevesebb, mint a felét fizetik.
Az Erste Lakástakarék a megtakarítások után fizetett kamaton felül - a tavaly októberben kivezetett állami támogatás pótlásaként - kamatbónusszal egészíti ki az ügyfelek befizetését. A jóváírás mértéke az egyik termékmódozat esetén évi 8,33 százalék, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy a pénzintézet minden évben plusz egy hónappal, egy 13. havi megtakarítással egészíti ki azt az összeget, amelyet az ügyfelek tesznek félre lakáscélra. A másik módozat pedig az első évi 5 százalékról fokozatosan évi 10 százalékra növekvő kamatbónusszal jutalmazza a megtakarító ügyfelek hűségét. A befizetésarányos jóváírás akkor jár, ha az ügyfelek legalább 6 évig megtakarítanak, ennek lejárta után azonban az Erste Lakástakarék akkor is kifizeti a kamatbónusz időarányos részét, ha az ügyfél eredetileg 8 éves megtakarítási időszakot vállalt, de azt megelőzően felmondja a szerződését.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A megtakarítási termék mellé háromféle hitelt kínál az Erste Lakástakarék. Az áthidaló hitelt 1 év után vehetik igénybe az ügyfelek. A kölcsönnek köszönhetően nem kell idő előtt feltörni a megtakarítást, így a kamatbónuszt az sem veszíti el, akinek 6 évnél hamarabb van szüksége pénzre. Az Erste Lakástakarék saját, a megtakarítási termékhez kapcsolódó lakáshitelét a megtakarítási idő végén, de a szerződés kötésekor érvényes kamatfeltételek mellett lehet felvenni. Ez a jelenlegi alacsony, azonban várhatóan emelkedő hozamkörnyezetben jelentős előnyt és biztonságot nyújt az ügyfelek számára. A harmadik finanszírozási lehetőség az Erste Bank jelzáloghitele. Azoknak az ügyfeleknek, akik egyszerre kötik meg a megtakarítási- és a jelzáloghitel szerződést, az Erste Lakástakarék teljes mértékben elengedi a számlanyitási díjat, így számukra ingyenes a lakástakarékszerződés megkötése.
Az Erste Lakástakarék arra számít, hogy a lakás-takarékpénztári megtakarítás a lakáscélú öngondoskodásban gondolkodó ügyfelek mellett azok számára is alternatívát jelent, akik olyan kamatra és biztonságra vágynak, amilyet az állampapír nyújt, s bár jelenleg nincs számottevő leköthető megtakarításuk, ugyanakkor havonta 20-40 ezer forintot rendszeresen félre tudnak tenni a következő években - írja közleményében a bank. A lakás-takarékpénztári megtakarítások fix, kamatadó mentes hozamot kínálnak, miközben az ügyfelek az Országos Betétbiztosítási Alap védelmét élvezik.
Az Erste Lakástakarék úgy számol, hogy az új szerződésekből a jelenlegi piaci részesedését meghaladó arányban tud majd részesedni.
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








