29 °C Budapest
Budapest, 2023. november 30.Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezetõ miniszter a Kormányinfó sajtótájékoztatón a Miniszterelnöki Kabinetiroda épületében 2023. november 30-án.MTI/Hegedüs Róbert

Bemondta Gulyás Gergely: ekkor választhatják meg az új köztársasági elnököt

2024. február 16. 14:46

Rendkívüli időpontban, péntek délutánra hirdetett kormányinfót Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő.

Rendkívüli időpontban, péntek délutánra hirdetett kormányinfót Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő.

A tájékoztató elején Gulyás arról beszélt, az eheti kormányülésen nem született semmilyen konkrét döntés. Novák Katalin és Varga Judit lemondása kapcsán elmondta, a kormány mindig szem előtt tartotta a gyermekek és a családok védelmét, majd pedig felsorolta a kapcsolódó intézkedéseket.

Érthető, hogy a magyar társadalom jelentős része meglepetten és értetlenül állt a kegyelmi döntés előtt, az történt, aminek történnie kellett, az államfő és a volt miniszter lemondott, hátrébb lépett a közéletből - mondta. A gyermekvédelmi intézmények élére történő kinevezések feltételei szigorodnak: a jelölteket alaposan át fogják vizsgálni, mielőtt megkapják a megbizatást, itt a pszichológiai és a különböző háttérvizsgálatokat emelte ki a miniszter. Át kell tekinteni a gyermekvédelmi jogszabályokat, az esetleges szigorításokat támogatni fogják.

Kérdésre elmondta, két héten belül állítanak államfő-jelöltet, Novák Katalin lemondását február 26-án fogadhatja el a parlament. Orbán Viktor alkotmánymódosítását és a további szigorításokat a tavaszi ülésszakban tárgyalják.

A kormánynak nincs véleménye a református egyház belügyeiről - mondta Gulyás arra a kérdésre, hogy a kabinet szerint Balog Zoltánnak le kellene-e mondania a kegyelmi ügy kapcsán. Világos alkotmányos rend van a köztársasági elnök választásáról - mondta egy másik kérdésre a miniszter, aki szerint nem lesz közvetlen elnökválasztás.

Az uniós pénzek folyamatosan érkeznek amióta a Bizottság elismerte a feltételek teljesítését, több mint 12 milliárd euróról van szó, az előre benyújtott tervek szerint fogják elkölteni - felelte egy kérdésre. Arról is beszélt, "reménykeltő tárgyalások" zajlanak a svéd kormánnyal a NATO-csatlakozásáról.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

2023-ban már 24,5 százalékra emelkedtek a nyugdíjkassza azon kiadásai, amelyek nem voltak fedezve a költségvetésben járulékok formájában. Ennek megoldására Gulyás azt mondta, erős demográdiai program kell. A mostani nyugdíjrendszer a 2030-as évek közepéig fenntartható. Az összeg a következő években nőni fog, de a miniszter szerint "nem drámai mértékben".

A tervezett lakásfelújítási program kapcsán a miniszter elmondta, még nem született róla döntés, ha ez megszületik, akkor be fogják jelenteni.

Címlapkép: Hegedüs Róbert, MTI/MTVA

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. augusztus 25. 14:54
Karlovits Karlo Zsolt egymaga komponálta és készítette el a megújult Kossuth Rádió teljes új hírszig...
Bankmonitor  |  2026. augusztus 25. 12:36
Kinéztél egy autót, de nincs meg rá a teljes vételár? Ilyenkor sokan automatikusan autólízingben gon...
Holdblog  |  2026. augusztus 25. 10:10
A régió országai két évtized alatt látványosan felpörgették szabadalmi aktivitásukat, de az innováci...
Kasza Elliott-tal  |  2026. augusztus 21. 18:33
A MARA miatt szoktam nézegetni a Bitcoint, és most úgy látom, hogy vége van egy nagy korrekciónak. E...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 25. kedd
Lajos, Patrícia
35. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?