22 °C Budapest
Close up of female accountant or banker making calculations. Savings, finances and economy concept

Kongatják a vészharangot az önkormányzatok: nem lesz miből kigazdálkodni az emelkedő béreket

2023. november 17. 17:14

Levélben fordult Pintér Sándor belügyminiszterhez a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) a minimálbér decemberi emelésével kapcsolatban.

Levélben fordult Pintér Sándor belügyminiszterhez a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) a minimálbér decemberi emelésével kapcsolatban – írja a 24.hu. A portál felidézi, hogy a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) november 16-i ülésén az alábbiakban állapodtak meg:

  • a legkisebb keresetek már idén decemberben emelkedhetnek,
  • a minimálbér bruttó 266 800 forintra (+15%) emelkedhet,
  • a garantál bérminimum 326 ezer forintra (+10%) emelkedhet.

A MÖSZ támogatja a béremeléseket, ugyanakkor jelezték a belügyminiszter felé, hogy mindez jelentősen megnehezíti az önkormányzatok gazdálkodását. Dr. Gémesi György elnök a levélben felhívta rá a figyelmet, hogy a júliusban elfogadott, a 2024-es központi költségvetést meghatározó törvény értelmében az önkormányzatokat megillető támogatások nem biztosítják a fedezetet a béremelések miatt emelkedő bérköltségekre.

Az elnök szerint az energiaárak miatt már jelenleg is magasak az intézmények működési költségei, a bérköltségek emelkedése pedig már az intézmények működését is veszélyezteti. A MÖSZ a 2024. évi költségvetési keretek újragondolására soron kívüli kormányzati-önkormányzati érdekegyeztetést tart szükségesnek. Ennek érdekében a szövetség elnöke az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsának mielőbb összehívását kezdeményezte Pintér Sándornál.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2026. július 20. 18:21
Vicces, hogy mindenki mindig azt képzeli, hogy nála soha senkinek nem volt nehezebb, tehát ha ő mind...
Kasza Elliott-tal  |  2026. július 20. 17:04
Az AI ott van mindenhol, most leírom én is, hogyan használom, leginkább azért, ha majd egy év múlva...
MEDIA1  |  2026. július 20. 16:05
A távozó újságíró és a Válasz Online szerkesztősége is személyes hangú búcsúban értékelte a közösen...
Bankmonitor  |  2026. július 20. 15:23
Amikor a kritikus betegségek - például a rákos megbetegedések, a szívinfarktus vagy a stroke - kerül...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 21. kedd
Dániel, Daniella
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?