29 °C Budapest
Fire on gas stove with dark background

Nagyot kockáztat a kormány? Ezért lehet problémás kitermelni a párnagázt Hajdúszoboszlón

2022. október 10. 09:16

A kormány bejelentette, hogy az energiakrízis miatt 800 millió köbméter földgázt tervez kitermelni Hajdúszoboszlói Gáztárolóból. Ezt a döntést viszont egyáltalán nem helyesli Holoda Attila energergetikai szakértő – számolt be az RTL.

Több mint bűn elpocsékolni egy gáztároló kapacitását – mondta Holoda Attila energetikai szakértő arról, hogy az MVM kitermel 800 millió köbméter párnagázt a Hajdúszoboszlói Gáztárolóból. Szerinte ezzel visszafodíthatatlanul tönkre tehetik a tároló kapacitásának egy részét.

Ugyanis a Hajdúszoboszlói Gáztározóban a gáz nagy részét a föld alatti lukacsos kőzetekben tárolják, a párnagáz akadályozza meg, hogy a kitermelt gáz helyére víz folyjon. A korábbi államtitkár szerint az MVM azért akarja kitermelni a párnagázt, mert azt még olcsóbban vásárolt földgázból származik, és így csökkenteni lehetne a cég 80 milliárdos veszteségét.
 

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. július 7. 14:11
Számos lakossági bankszámlánál díjemelést hozott július elseje.  A Gránit Banknál viszont nem drágáb...
MEDIA1  |  2026. július 7. 14:02
Megérkezett az általa kijelölt ideiglenes vezetéssel az MTVA székházába kedd délelőtt Horváth P. And...
Holdblog  |  2026. július 7. 10:10
A BB tengely országai között ma is másfélszeres különbség van abban, hogy a GDP mekkora részét fordí...
Kasza Elliott-tal  |  2026. július 6. 15:45
A júliusi Top 10 negyedik helyezettje. A chartja jó, akár már most is lehetne venni belőle, ezért eg...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 7. kedd
Apollónia
28. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?