25 °C Budapest
Serious young woman working at home

Fontos rendelet az szja-visszatérítésről: a végrehajtó nem viheti el a pénzt

2022. január 25. 10:30

Az szja-visszatérítést mentesítették az úgynevezett követelésfoglalás alól, a miniszterelnök által jegyzett új rendelet már a Magyar Közlönyben is megjelent.

Az új, Orbán Viktor miniszterelnök által jegyzett rendelet a Magyar Közlönyben jelent meg. Ennek alapján a kormány a veszélyhelyzetre való tekintettel a gyermeket nevelők szja-visszatérítését mentesítette a követelésfoglalás alól.

A rendelet szerint a gyermeket nevelők adóvisszatérítésével kapcsolatos kedvezmény, ekho-kedvezmény, valamint visszatérítés előlege tekintetében,a megállapított előlegre a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény 110. §-a szerinti követelésfoglalást foganatosítani nem lehet.

A rendeletben idézett paragrafus kimondja, hogy ha az adósnak harmadik személlyel szemben követelése van, illetőleg az adós harmadik személlyel olyan szerződést kötött, amelyből később követelése keletkezik, a végrehajtó a követelést lefoglalja, egyúttal a harmadik személyt nyilatkozatra hívja fel, figyelmeztetve őt a 112. és 113. § szerinti jogkövetkezményekre.

A kormány ezzel kiiktatta az szja-visszatérítésre vonatkozó esetleges követelésérvényesítést, ehhez a plusz pénzhez a hitelezők, követeléskezelők nem juthatnak hozzá, emelte ki a 24.hu. A rendelet a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről szóló törvénnyel együtt veszti hatályát.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. augusztus 27. 12:40
Néhány nappal azután, hogy Kuna Tibor néhány hete egy interjúban bejelentette, visszatér a magyar mé...
Holdblog  |  2026. augusztus 27. 10:36
A csúcstechnológiai exportban a régió látványosan feljebb kapcsolt: 15 év alatt több mint háromszoro...
Bankmonitor  |  2026. augusztus 27. 09:58
2026 júniusában Magyarországon a bruttó átlagbér 754 700 forint volt. Ez 7,1%-os növekedés az egy év...
KonyhaKontrolling  |  2026. augusztus 26. 07:45
Bizonyos körökben már belsős poén, hogy a Forbes 30-as listája a 30 alattiakról nem a sikerességet,...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 27. csütörtök
Gáspár
35. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. augusztus 27. 15:31