Milliókat kaszálnak naponta az X-Faktor sztárjai

2015. október 17. 12:44

Egy nap alatt fejenként 9 millió forintnak megfelelő összeget keresnek a brit tinizenekar, a One Direction tagjai. Habár ennyit valószínűleg egyetlen magyar fiatal sem keres majd külföldön, mégsem véletlen, hogy egyre többen hagyják itt az országot a biztos megélhetés érdekében. Egy magyar szakmunkás akár az ötszörösét is zsebre vághatja havonta külföldön, mintha idehaza helyezkedne el.

2010-ben a "The X-Factor" című műsornak köszönhetően vált ismerté a One Dierction zenekar. Az együttes jelenleg 4 fiatal fiúból áll, akik naponta 9 millió forintnak megfelelő összeget kaszálnak. A tinik kedvenc zenekarának cége az idén közel 35 millió fontos, vagyis 16,4 milliárd forintos bevételt tudhat magáénak - írja a Blikk.

Egyre több magyar dolgozik külföldön

Habár milliós napi fizetésre csak kevesen számíthatnak, mégsem véletlen azonban, hogy egyre több magyar kötözik külföldre (főleg Angliába) a jobb megélhetés reményében. Hiába drágább ugyanis az élet kint, olyan kétkezi munka is akad, amivel akár ötször annyit lehet keresni, mint itthon. A szaktudással vagy diplomával is rendelkező szerencsések pedig még ennél is jobban járhatnak

A kint élők 84 százaléka vállal munkát az adott országban, a többiek pedig inkább a tanulás miatt mennek ki.

Gyorsan talál állást külföldön az, aki most nyelvtudással nekiindul, és biztos szaktudással rendelkezik. Az idei adatok szerint ezekbe a szakmákba várják a legtöbb munkavállalót:

  • 1. Szakács
  • 2. CNC programozó
  • 3. Kamionsofőr
  • 4. Ápolónő
{{EMBED:infogram_0_0_beteggondozoi_fizetesek}}

{{EMBED:https://www.facebook.com/penzcentrum/posts/10153650316923762:0" data-title="" data-src="https://e.infogram.com/js/dist/embed.js?snm">Infogram beágyazás
infogram_0_eletkor_szerinti_megoszlas}}

Németországban, Ausztriában és az Egyesült Királyságban is a 30-39 éves magyar korosztály képviselteti magát a legnagyobb arányban. De viszonylag sokan vannak a 20-29 éves korú magyar fiatalok is, akik ezekben az országokban élnek. Németországban pedig már egészen fiatal 15-19 éves magyarokkal is bőven találkozhatunk.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A kint élők 84 százaléka vállal munkát az adott országban, a többiek pedig inkább a tanulás miatt mennek ki.

Gyorsan talál állást külföldön az, aki most nyelvtudással nekiindul, és biztos szaktudással rendelkezik. Az idei adatok szerint ezekbe a szakmákba várják a legtöbb munkavállalót:

  • 1. Szakács
  • 2. CNC programozó
  • 3. Kamionsofőr
  • 4. Ápolónő
{{EMBED:infogram_0_beteggondozoi_fizetesek}}

{{EMBED:https://www.facebook.com/penzcentrum/posts/10153650316923762:0

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2025.12.22 13:31
Napok óta készülsz. Fejben már sokszor lefutott, hogy idén tényleg más lesz. Nyugodtabb. Békésebb. F...
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 5. hétfő
Simon
2. hét