Az Európai Bizottság nem emelt kifogást, 2010. január 15-től 5 százalékos adómértékkel adózik a távhő - közölte a mai napon a Pénzügyminisztérium.
A távhőszolgáltatásra és a villamos energiáról szóló törvény alapján megújuló energiaforrásnak minősülő energiaforráson alapuló hőszolgáltatásra (a továbbiakban együttesen: távhőszolgáltatás) alkalmazandó 5 százalékos áfa-kulcs hatálybalépésének feltételéül szabott PM határozat a Magyar Közlöny január 15-ei számában megjelent [1/2010. (I. 15.) PM határozat].
Ennek megfelelően 2010. január 15-től a távhőszolgáltatás után az áfa mértéke 5 százalék. E kedvezményes adómérték azon távhődíj teljes összegére alkalmazható először, amelynél a díj megfizetésének esedékessége 2010. január 15-re vagy azt követő időpontra esik, függetlenül attól, hogy a számlázott díj egyébként milyen elszámolási időszakra vonatkozik.
Korábban: Panelmatek: tízezrek maradtak volna a zsebekben, ha korábban lépnek
-
Vállalat-finanszírozás fedezettel: hogyan javítja a kondíciókat a Start Garancia kezessége?
Limbach Attilát, a Start Garancia Zrt. vezérigazgatóját arról kérdeztük,hogy miért érdemes ma egy vállalatnak kezességet kérnie és minek kell ehhez megfelelnie?
-
Az innovációs fődíjat a Gránit Bank nyerte a Mastercard „Az év bankja” versenyén (x)
A Gránit Bankot választotta az Innovation szegmens legjobbjának a szakmai zsűri a Mastercard „Az év bankja 2025” versenyén
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







