28 °C Budapest

Egyre gyengébben muzsikál a Tesco

2009. február 19. 15:00

Fél év alatt másodszor kapott ki konkurensétől a legnagyobb élelmiszeripari forgalmazó: úgy tűnik, a Tesco-val szemben csak a mega-leértékelések, vagy a magasabb minőségű áruk jelentenek igazán hatékony fegyvert.

A napokban ismét megtört a Tesco dominanciája, miután legnagyobb konkurense, az Asda óriási mennyiségű akciós árut kezdett el forgalmazni Nagy-Britanniában. Ezzel az eddigi második helyezettből első lett- és ez már a második ilyen eredmény az elmúlt fél évben.

A szigetországban az Asda az elmúlt év utolsó három hónapjában 7,2 százalékkal növelte eladásait, megelőzve ezzel a Tesco-t és a Sainsbury-t egyaránt. A cég vezérigazgatója szerint a nehéz időkben az emberek inkább minőségibb termékeket szeretnének kapni pénzükért, az ő áruházláncuk pedig ezt kínálja. Sőt, Andy Bond szerint ez a tendencia a jövőben is folytatódni fog. Adatai szerint az elmúlt hónapokban 800 ezer új vásárlót sikerült átcsábítaniuk az Asda-hoz.

A cégvezérnek külön örömet okozhat, hogy a Tesco-t Anglia délkeleti részén, a világcég központjában is sikerült legyőzniük.

A Tesco részvényei esnek, elemzők pedig azt vizsgálják, mi lehet a cég visszaesésének hátterében. Ahogy egy szakértő fogalmaz: "Nem hinné az ember, hogy a gazdasági válságban pont a rendkívül alacsony árairól ismert áruházláncnak megy rosszul."

NAPTÁR
Tovább
2026. május 5. kedd
Györgyi
19. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mondd el, mit gondolsz: töltsd ki a kérdőívet!
Kihagyom