A karácsonyfák környezeti hatása összetettebb kérdés, mint egyszerűen a valódi vagy műfenyő közötti választás.
Akár 70 százalékos is lehet a virágkár a húsvét utáni fagyok miatt - mondta az InfoRádiónak a Gyümölcs Szövetség elnöke, Csizmadia György. Azok a fajták, amelyek a hideg beállta előtt elvirágoztak, valószínűleg túlélték a nehéz időszakot.
Hogy mennyire rossz a helyzet, az csak másfél-két hét múlva fog látszani, amikor maga a gyümölcshullás bekövetkezik. Bizonyos fajok esetén viszont biztos jelentős lesz a kár. csizmadia példaként a cseresznyét említette, ami belevirágzott a húsvét utáni hideg időszakba, és ennek hatására megfáztak, nem termékenyültek meg a virágok.
A húsvét utáni fagy területtől függően 20-30-70 százalékos virágkárt okozott. A pusztulás mértéke attól függ, hogy elvirágzott-e már az adott gyümölcsfa. Ha például a húsvét előtti pár napban, amikor kellemes, tavaszias idő volt és jártak a méhek, megtermékenyültek, akkor van esély a túlélésre. A húsvét utáni 10 nap a hideg miatt kiesett. Az elmúlt napokban pedig jó idő van, ez okot adhat még a reményre, megtermékenyülhetnek a virágok.
Csizmadia György elmondta, az őszi- és a kajszibarackokkal nincs baj, mert azok elvirágoztak már korábban, csakúgy, mint a cseresznye korai fajtái is. De például
JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Idén közepes termésnél jobb nem várható a szakember szerint.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
Megindult az MBH Bank részvények igénylése (x)
A lakossági befektetőket egyszerű folyamat és árkedvezmény is várja a bank részvényigénylésében.
-
Megéri-e a KKV-nak napelembe fektetnie? (x)
Energiaválság és kiszámíthatatlan költségek
-
Szigetüzem egyszerűen: megbízható Pramac megoldások (x)
A stabil energiaellátás ma már nem luxus, hanem alapfeltétel – legyen szó otthonról, vállalkozásról vagy mezőgazdasági telepről.








