A gazdasági válság következtében jelentősen korlátozódott lakosság a napi fogyasztási cikkekre fordítható kerete, ezért a vásárlók egyre nagyobb számban fordultak a kevésbé flancoló, de kedvező árakat kínáló élelmiszerláncok felé. A számítások szerint a diszkontok csak Nagy-Britanniában 120 milliárd fonttal rövidítették meg a négy nagy hipermarket - köztük a Tesco - forgalmát.
A vásárlói szokások változásának köszönhetően kijelenthető, hogy a kereskedelemben a diszkontláncok a válság nyertesei. A Lidl ennek megfelelően a szigetországban is tovább folytatja terjeszkedését. Az idei évre 50 új egység megnyitásával kétezer munkahely létrehozását tervezik a súlyos munkaerő piaci problémákkal küzdő országban. A Lidl 15 éve van jelen Nagy-Britanniában és összesen már több mint 500 egységet számlál.
A német központú diszkontlánc ezt azután jelentette be, hogy napvilágot láttak az elmúlt időszakra vonatkozó forgalmi jelentések.
A számítások szerint januárban 11,6 %-kal magasabb forgalmat értek el, mint az előző év azonos időszakában.
A Lidlnek tartani kell a lépést a konkurenciával, mivel az Aldi még tavaly nyáron jelentette be, hogy az 1500 üzlet nyitására vonatkozó hosszú távú terveik első lépéseként 227 új egységet nyitnak 2009-ben.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A Lidl helyi szóvivője elmondta, hogy érdemes végignézni az üzletek melletti parkolókban, ahol egymás mellett sorakoznak a jobbnál jobb autók. Marco Ivone szerint néhány évvel ezelőtt még elvétve sem lehetett Mercedest, Audit, vagy BMW-t látni a Lidl üzletek előtt.
Figyelmeztetést adott ki a hatóság: semmiképp se használd fel, ha te is vettél ebből az olívaolajból
Termékvisszahívást rendeltek el egy Magyarországon is forgalomba került olívaolajnál, miután a megengedett határértéket meghaladó ásványolaj-eredetű aromás szénhidrogéneket mutattak ki benne.
-
Az új iCAUR V27: klasszikus karakter, modern elektromos hajtás és szabadság, hogy bárhová elindulhassunk (x)
Az iCAUR V27 új megközelítést kínál az elektrifikált SUV-k világában.
-
Itt az ősz egyik legjobb programja: négy nap borozás a Budai Várban (x)
A borok szerelmeseit és azokat is várja a 35. Budapest Borfesztivál, akik még csak most ismerkednek a borok világával.







