21 °C Budapest

Bírósági eljárás Magyarország ellen!

Pénzcentrum
2006. december 15. 09:30

Első alkalommal kezdeményezett bírósági eljárást hazánk ellen az Európai Bizottság a kábeltelevíziós szolgáltatások korlátozása miatt, a magyar médiatörvény értelmében ugyanis a hazai kábelcégek legfeljebb a háztartások egyharmadát fedhetik le szolgáltatásaikkal - írja a Világgazdaság.

Magyarország korábban vállalta a törvény módosítását, a kormány ígéreteiből azonban eddig semmi nem lett, mivel a parlamentben a javaslat nem kapta meg a kétharmados többséget.

A médiatörvény korlátozása egyben a magyar fogyasztók választási szabadságának is gátat szab, hiszen visszafogja a versenyt a széles sávú szolgáltatások piacán. Az egyharmados korlátozás megszűnésével Nyugat-Európához hasonlóan hazánkban is valós versenypiaci feltételek alakulhatnának ki a kábelszolgáltatók piacán.

Az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy az ORTT a korlátozás alkalmazásától május óta eltekint, mivel az ellentétes a közösségi joggal.

Súlyos: az 1-3 éves gyerekek negyedének vannak félelmei különböző ételektől

Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.

Megdőlt a 120 milliós közösségi finanszírozási rekord – itt az EU-s pénzek utódja? (x)

Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.

Balogh Petya: Önmagunkkal versenyzünk, és van hova fejlődni (x)

Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.

Szemet vetett erre a szektorra Balogh Petya: 50 ezerért még te is a cégtársa lehetsz

A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2023. június 7. szerda
Róbert
23. hét
KONFERENCIA
Tovább
Sustainable World 2023
A jövő vállalatai szeptember 12-én!
Portfolio Balaton Business Forum 2023
Együtt a régió szereplői
EZT OLVASTAD MÁR?