Mindenki ismeri azt a közhelyet, hogy csak a töltött káposzta jó felmelegítve. Érvényes ez az állítás azonban a marketing területére is: nem szerencsés dolog ugyanazt a terméket új termékként bemutatni még egyszer. A Sony nagyot hibázott, amikor egy amerikai kiállításon azt a playstationjét mutatta be, amit már ismertetett egy évvel korábban.
Mindenki ismeri azt a közhelyet, hogy csak a töltött káposzta jó felmelegítve. Érvényes ez az állítás azonban a marketing területére is: nem szerencsés dolog ugyanazt a terméket új termékként bemutatni még egyszer. A Sony nagyot hibázott, amikor egy amerikai kiállításon azt a playstationjét mutatta be, amit már ismertetett egy évvel korábban.
A Sony ezzel a 'kis' csúszással felülmúlta azt az időintervallumot, amit még egy számítástechnikával foglalkozó cég megengedhet magának. A vásárlók is tudnak várni, de nem a végtelenségig. Amikor azonban a termékbemutatón az addig is ideges tömeg meghallotta az irreálisan magas árat, akkor végképp elszabadultak az indulatok.
Úgy tűnik, a Sonynak véget ért a sikerszériája. Eddig olyan termékeket dobott a piacra, amik egyediek és újak voltak. Most úgy tűnik, hogy nagy bajba került a cég. Nemcsak a különböző szegmensekben akadnak komoly ellenfelei és versenytársai, hanem vannak olyan területek, amelyekről már úgy is beszélhetünk, mint elvesztett ügyről.
Az új számítógépes konzolt a tervezők nem csupán játékszernek gyártották: azt remélik, hogy majd a család központi gépévé válik, és ötvözi mindazon tulajdonságokat, amelyekre a család különböző tagjainak szüksége van. Így lehetne vele playstationözni, Internetezni...
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A szakértők becslése szerint a Sony minden egyes termékén a 600 dolláros árból költségei miatt nagyobb százalékot veszít, mint amit hasonló esetekben más gyártók szenvednek el, és a becslések szerint a pénzügyi év végére -tehát jövő márciusra- várhatóan 2 milliárd dollár veszteséggel zár a PS3 típusú konzolnak köszönhetően.
Sok magyar kedvence tűnhet el a boltok polcairól: megjelent a tésztatörvény, rengeteg terméket érint
Megjelent a Magyar Közlönyben az agrárminiszter rendelete, amely szigorítja és pontosítja a száraztésztákra vonatkozó minőségi és kategorizálási előírásokat.
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








