A KSH és az Ecostat közös gyorsbecslése alapján Magyarország bruttó hazai terméke 4.5%-kal, a naptári hatást figyelembe véve 4.3%-kal nőtt 2006 I. negyedévében az előző év azonos időszakához viszonyítva. A szezonálisan kiigazított adatok szerint az előző negyedévhez viszo-nyítva 1.0%-kal emelkedett a bruttó hazai termék. Az elemzői várakozás 4.5% volt a nyers adatra, így az előzetes KSH becslés
ezzel teljesen megegyezett.A kiigazítás nélküli adatok kis gyorsulást mutatnak az előző negyedévekhez képest, míg a naptári hatás után a dinamikában lényeges változás nem mutatkozik. A tavalyi évben a kiigazított adatok negyedévenként 4.2-4.5% között ingadozott.

Tegnap az első negyedéves szlovák adatok jöttek ki, a szlovák GDP 6.3%-kal bővült. Magyarország a növekedési dinamika szempontjából jelenleg a régió alsó régiójában foglal helyet.
Gigateszten 37 márka fej- és fülhallgatói: ezek most a legjobb vételek, ha minőségit akarsz magadnak
37 márka 124 fej- és fülhallgatóját – 91 fülhallgató, 33 fejhallgató – vizsgálta a Tudatos Vásárlók Egyesülete.
Ajánlatunk
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.
Vásárlás legolvasottabb
3
KONFERENCIA
Tovább
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2025. december 30. 19:02

Pénzcentrum | 2025. december 30. 18:03

Agrárszektor | 2025. december 30. 19:29





