2.25 millió dollárjába kerül a Pepsinek, hogy nem figyelmeztette a kaliforniai fogyasztókat a mexikói piacra gyártott termékeinek mérgező hatásáról.
Vizsgálatok igazolták, hogy a mexikói Pepsi és Mountain Dew kimutatható mennyiségű mérgező fémet tartalmaz, mely a palackon lévő, ólomtartalmú címkének köszönhető. A címkéről a bőrön át is felszívódhat az ólom, de a visszaváltható palackok mosásakor magába az italba is kerülhet a mérgező fémből.
A Pepsi a vizsgálatok során végig felelősen és segítőkészen járt el és megígérte, hogy a jövőben igyekszik távoltartani a kaliforniai fogyasztóktól a mexikóban gyártott termékeket.
A cég emellett vállalata, hogy 10 éven belül Mexikóban is teljesen kivonja a forgalomból a veszélyes palackokat.
Ezek a márkák uralják a divatipart 2026-ban: te kibírod fizetni, hány ilyen ruha lóg a gardróbódban?
Miért ragaszkodunk bizonyos márkákhoz? A minőség, a stílus, a megszokás vagy egyszerűen az érzelmi kötődés miatt? Mutatjuk!
FRISS HÍREK
Több friss hír
NAPTÁR
Tovább
2026. június 25. csütörtök
Vilmos
26. hét
Június 25.
Vitiligo világnapja
Június 25.
Barlangok napja
Június 25.
Tengerész világnap
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. június 25. 06:27

Pénzcentrum | 2026. június 25. 05:32

Agrárszektor | 2026. június 25. 06:03




