33 °C Budapest

217 m eurós külkereskedelmi deficit

Pénzcentrum
2006. április 7. 09:00

2006. februárban - a KSH első becslése szerint - a kivitel értéke 4,187.8 m eurót, a behozatalé 4,404.4 m eurót ért el, ami az export esetében 16.4, importban pedig 14.5%-os növekedést jelent az egy évvel korábbi szinthez képest. A külkereskedelmi mérleg második havi hiánya 217 m eurót tett ki (a várakozás 270 m euró körül volt), ami 33 millió euróval kevesebb a 2005. februári értéknél. A

februári kivitel 76, a behozatal 67%-át az Európai Unió tagállamaival bonyolítottuk le.

Az első két hónapban az export euró értéke 17.9%-kal, az importé 17.4%-kal nőtt. A kéthavi deficit 418.4 m euró volt, ami kb. 30 m euróval magasabb mint egy éve.

Továbbra is sejthető, hogy az import az önbevallásos rendszer miatt alulbecsült lehet.

NAPTÁR
Tovább
2026. június 23. kedd
Zoltán
26. hét
Június 23.
Szentivánéj
Június 23.
Olimpiai világnap
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 23. 12:31