Botrányt kavart a MediaMarkt - Ezúttal túl messzire mentek...

Pénzcentrum
2006. április 4. 14:19

A második világháború óta nem éppen felhőtlen német-lengyel kapcsolatnak nem tett jót a MediaMarkt új hirdetése, melyben a lengyeleket tolvajként ábrázolja. A tiltakozások miatt a cég visszavonta a reklámot, ennyivel azonban nem ússza meg.

A reklámban a lengyel válogatott szurkolói a nadrágot is lelopják a MediaMarkt alkalmazottairól. A német cég utólag elnézést kért, ez azonban kevésnek bizonyulhat a botrány elkerüléséhez.
A hirdetés csak 4 napig futott, a MediaMarkt azonban az angolokat és franciákat kifigurázóü reklámjait nem vonta vissza.
A cég Lengyelországban is rendelkezik 30 egységgel, melyekben a Handelsblatt információi szerint szigorúbb fogyasztóvédelmi ellenőrzésekre számíthat a jövőben.
NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 20. 20:32