-9 °C Budapest

Fokozott ellenőrzések Horánynál

Pénzcentrum
2006. március 1. 14:00

Harminc szakember kezdte meg a munkát a Pest megyei Horányban és környékén a madárinfluenza elterjedésének megakadályozása érdekében miután kedden egy H5-ös vírussal fertőzött hattyú tetemére bukkantak - mondta Virsinger György a megyei állategészségügyi és élelmiszerellenőrző állomás vezetője.

Virsinger György közölte: összesen negyven figyelmeztető táblát helyeztek el, amelyek arra hívják fel a környékbeliek figyelmét, hogy ne vigyenek ki ellenőrizetlen baromfiterméket a térségből, az állattartók pedig zárják el a házi szárnyasokat, hogy azok ne érintkezhessenek az esetlegesen betegséget hordozó vadmadarakkal.

A szakember elmondta: felvették a kapcsolatot a védő- és a megfigyelő zóna önkormányzataival, amelyek segítségével pontosítják a baromfitartók listáját. A térségben fokozott közúti ellenőrzésekre is lehet számítani.

NAPTÁR
Tovább
2026. január 12. hétfő
Ernő
3. hét
EZT OLVASTAD MÁR?