32 °C Budapest

Oroszlánok elé vetették foglyaikat az amerikaiak

Pénzcentrum
2005. november 15. 14:16

Oroszlánokkal félemlítették meg foglyaikat amerikai katonák Irakban - állítja két, az amerikaiak fogságából szabadult iraki üzletember.

 
A két egykori fogoly, Tahe Mohammed Szabbar és Serzád Kamal Kálid hétfőn Washingtonban nyilatkozott erről, azt állítva: mindkettejüket vallatták ezzel a módszerrel 2003-ban Bagdadban. Egyikük beszámolója szerint a katonák betuszkolták őt egy oroszlánketrecbe, majd amikor az állatok megindultak felé, visszarántották a nyíláson. Ezt többször megismételték. "Annyira megrémültem, hogy elvesztettem az eszméletemet" - emlékezett Szabbar.
Az amerikai hadsereg egyik szóvivője kijelentette: soha nem hallott arról, hogy oroszlánokkal rémítgették volna a foglyokat.

(forrás: MTI)

NAPTÁR
Tovább
2026. június 24. szerda
Iván
26. hét
EZT OLVASTAD MÁR?