Pert nyert a PSZÁF

Pénzcentrum
2005. november 8. 08:41

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) ma pert nyert a Fővárosi Bíróságon a DT Diamond Rt. ellen. A bíróság elutasította a felperes DT Diamond Rt. keresetét, amelyben a társaság azt kérte: a vizsgálják felül a PSZÁF vele kapcsolatban korábban megjelentetett határozatát.

 
A bíróság helybenhagyta az alperes PSZÁF határozatát és szóbeli indoklásában kimondta: a DT Diamond Rt. olyan tevékenységet végzett, amelynek elemeit – az üzletszerűen végzett tevékenységet, illetve, hogy a társaság tulajdonosként rendelkezett az átvett pénzeszközökkel – a hitelintézeti törvény a betétgyűjtés fogalmához sorolja.
A PSZÁF 2004. november 25-én megjelentetett határozatában megállapította: a DT Diamond Rt. üzletszerűen betétet gyűjtött, azaz pénzügyi szolgáltatási tevékenységet folytatott felügyeleti engedély nélkül. A PSZÁF akkor azonnali hatállyal megtiltotta a tevékenység végzését.
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. március 25. kedd
Irén, Írisz
13. hét
Március 25.
A gofri világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Green Transition & ESG 2025
A Green Transition & ESG egy gyakorlatorientált konferencia
AI in Business 2025
Az AI-boom még nemhogy nem csengett le, hanem még csak most jön a java
Biztosítás 2025
A magyar biztosítási piac újabb kihívásokkal és lehetőségekkel néz szembe 2025-ben
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. március 25. 19:01
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33