Kinek kell a vezetékes ?

Pénzcentrum
2005. november 7. 12:15

2005 szeptemberében a bekapcsolt fővonalak száma 15 ezerrel 3 420 435-re csökkent, közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH), hétfőn.

 
Az NHH adatai szerint a 100 lakosra jutó fővonalszám az egy évvel korábbi 35,33-ról, valamint az augusztusi 34,08-ról 33,93-ra csökkent szeptember végére.
Az öt korábbi monopol szolgáltató, az Emitel Rt., a Hungarotel Rt., a Magyar Telekom Rt., a Monortel Rt., és az Invitel Rt. adatai alapján 2005 első kilenc hónapjában a vezetékes fővonalak száma 144 ezerrel, 12 hónap alatt pedig 148 ezerrel csökkent.
A szeptemberrel záruló negyedévben közel 59 ezerrel csökkent a bekapcsolt fővonalak száma, ami 1,7 százalékos fővonalszám csökkenésnek felel meg.
Szeptemberben az egy fővonalra jutó kezdeményezett hívások átlagos időtartama az augusztusi 191,8 percről 194,0 percre emelkedett, míg a kezdeményezett hívások átlagos hossza az előző havi 3,05 percről, 3,06 percre nőtt.
A bekapcsolt vonalak számával együtt a háztartások telefonellátottságának aránya is csökkent, az augusztusi 68,6 százalékról szeptember végére 68,2 százalékra mérséklődött. A mutató értéke az elmúlt negyedévben 1,2 százalékponttal csökkent.
2005 kilencedik hónapjában a 100 fővonalra jutó várakozók száma 0,47, mely érték megegyezik az előző havi adattal.
Vége az iskolai bántalmazásoknak? Magyar innováció segíthet megelőzni az ilyen eseteket

A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.

Most bárki fillérekért lecsaphat Magyarország egyik legnagyobb kincsére: érdemes sietni, hamar elkapkodják

Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.

Ismered a Ferit? Milyen Ferit? Vadiúj főzelékbár hódíthatja meg Budapestet

Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.

Súlyos rendellenesség ütötte fel a fejét a magyar iskolákban: minden tizedik gyerek érintett

Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2023. december 11. hétfő
Árpád
50. hét
December 11.
Nemzetközi hegynap
KONFERENCIA
Tovább
Agrárszektor Konferencia 2023
Rangos agrárdíjak az Agrárszektor Konferencián!
Sustainable World 2023
A jövő vállalatai szeptember 12-én!
Mi lesz veled magyar élelmiszer?
Ingyenes Signature rendezvény
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2023. december 10. 18:50
Itt a Pénzcentrum App
Clickbait-mentes címek és egyéb extrák a Pénzcentrum mobilapplikációban!
Most nem
Letöltöm