Ha nyereménybetétkönyv, akkor OTP, legalábbis eddig. Az FHB banknál kihúzták az első nyerteseket a bank saját sorsolásán. Nyeremények között szerepelt egy FIAT 500-as személygépkocsi és két iPad 2 is.
Az akár interneten keresztül is megvásárolható nyereménybetétkönyveket névértéken a bank akármikor visszavásárolja, a betéti kamatok viszont a nyereményalapba fordulnak vissza, ahol halmozódnak. Törvényi kitétel, hogy a hasonló betéti termékek mellé okirat kiállítása kötelező, de online vásárlás esetén a bank vállalja annak megőrzését, így a birtokunkba csak egy elektronikusan tárolt példány kerül.

A nyereményalap növekedésével természetesen nőni fog a nyereménytárgyak száma, értéke is. Az FHB bank tájékoztatása szerint a folyamatosan változó nyeremények közül az egyik mindig egy gépjármű marad.
Kamatadó és a gépkocsinyeremény-takarékbetétkönyvek
A nyeremények után a bank fizeti meg a kamatadót. Így a nyeremény után a nyertes ügyfélnek sem bevallási, sem adózási kötelezettsége nincs.
-
Videó: hogy kerül a magyar zöldség 24 órán belül a boltok polcaira?
A Pénzcentrum lépésről lépésre követi végig, hogy lesz a kertészetből indulva villámgyorsan friss áru az Aldi üzleteiben.
-
Technológia a kertedben: így automatizálhatjuk a kinti munkát (x)
A modern kertápoláshoz most ajándék is jár
-
A tervezés hiánya vezet az ittas vezetéshez – derül ki a Bolt kutatásából (x)
A Bolt Magyarország legfrissebb kutatása rávilágít azokra a valós élethelyzetekre, amelyek az ittas vezetéssel kapcsolatos kockázatos döntésekhez vezetnek
-
Nemzetközi seregszemle, ismét együtt az ipar szereplői (x)
IPAR NAPJAI – MACH TECH – AUTOMOTIVE HUNGARY szakkiállítások 2026. május 18-21. között a HUNGEXPO-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








