Ma igényelhetik vissza utoljára a magánnyugdíjpénztárak a tb-rendszerbe visszalépett tagoknak kifizetendő reálhozamot és tagdíj-kiegészítést. Keddig összesen hét pénztár kérte vissza teljes egészében a pénzt, és csupán egyetlen olyan akadt, amely meg is kezdte a kifizetést a volt tagoknak - írja a Napi Gazdaság.
A pénztárak szerint tartani lehet attól, hogy sokan nehezen viselik majd járandóságuk lassú célba érését. A postai kifizetéseket lassítja, hogy a posta megszabja, hogy a magánpénztárak bankjai mekkora napi feladási limittel indíthatnak postai küldeményeket (5 és 40 ezer között).
A darabszámok a postai feldolgozási kapacitáshoz igazodnak, de a pénztárak közül több azzal szembesül, hogy a limitek betartása mellett a jogszabályban foglalt nyolc munkanapos határidőn belül nem tudják teljeskörűen elindítani a postai kifizetéseket. Már csak azért sem, mert több társaság egyetlen menetben akarja indítani a tagi utalásokat.
Több kasszánál is úgy látják, a tagdíj-kiegészítések mellett a várttól elmaradó kifizetések miatt is sok lehet a panasz.
-
Az Év Bankja 2025: mutatjuk a teljes listát, ők lettek a győztesek
Csütörtökön adták át a Mastercard díjait.
-
Gyors, egyszerű, átlátható: digitális persely a Gránit Banktól (x)
Forintban és devizában is félre lehet tenni a vágyott célokra
-
A Gránit Bank ügyfelek közel 45 százaléka költségmentesen bankolt 2025-ben (x)
Jelentős részük pénzt is keresett bankszámlájával
-
A 2=3 akcióval a legkisebb turisztikai szereplők hitelfelvételi kedvét élénkíti a kormány (x)
2,5% kamat, állami támogatás, valódi segítség – új szintre lépett a turisztikai finanszírozás
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







