6 °C Budapest

Nem nyert! Elúszott a háza is a lottón

2009. április 3. 16:30

A levélben, e-mailben érkező nigériai levelek és hasonló, mesés lottónyereményekről szóló spamek elolvasás nélkül landolnak a szemétben - ez szabály. Aki számára nem világos, miért, olvassa el alább az intő példát.

Dél-nyugat Skóciában egy idős úr a házát is kénytelen volt eladni, miután minden pénze elúszott egy külföldi lottójáték-csaláson. A levél - szokás szerint - azt állította, hogy címzettjük hatalmas összeget nyert a lottón, és a nyeremény átvételéhez egy úgynevezett tranzakciós díjat kell megelőlegeznie a címzettnek. Az öregúr hiszékenyen megadta a bankszámla-számát a levél küldőjének, aztán meglepve tapasztalta, hogy ismeretlenek teljesen letakarították a számlát.

Természetesen a pénzveszteség önmagában is komoly dolog, viszont - külföldi elkövetőkről lévén szó - szinte teljesen esélytelen elkapni a tetteseket. A környéken két nyugdíjas is áldozatául esett a lottócsalásnak, egy harmadik személy viszont időben rájött, mit is tett, és letiltotta a számláját.

PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2025. december 6. 09:47
nem létezik elköltetlen pénz. Minden egyes centet elköltesz, amit valaha megkerestél. Minden dollárt...
MEDIA1  |  2025. december 5. 15:55
Véget ért a Netflix, a Comcast és a Paramount között zajló licitháború: a Netflix pénteken közölte,...
MNB Intézet  |  2025. december 5. 09:56
A nagy termelékenységi különbségek egyebek mellett a munkaerőpiac meritokráciájából és a menedzsment...
Bankmonitor  |  2025. december 5. 09:55
A 2025 januári indulásakor nagy várakozás övezte a kamatmentes Munkáshitelt, ám hamar kiderült: a ke...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 7. vasárnap
Ambrus
49. hét
December 7.
Advent (2.)
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. december 6. 19:19
Agrárszektor  |  2025. december 6. 19:31