Nem akarja eladni az MKB-t a német tulajdonos

2009. március 26. 09:30

A BayernLB vezetői szerint a piacképessé tétel a célja az MKB Bank átstrukturálásának, ugyanakkor a bankcsoport számára rendkívüli kihívásokkal néz szembe az idei profitcél.

A bajor tartományi bank a második legrosszabb eredményt érte el 2008-ban a németországi hitelintézetek között: nettó vesztesége 5,08 milliárd euró lett.

Michael Kemmer vezérigazgató szerint rendkívüli kihívásokkal néz szembe az idei profitcél, bár az év jól kezdődött.

A BayernLB jelentős állami segítségre szorult, és jelenleg is átalakításon esik át. Ennek keretében meg kell szüntetni minden olyan tevékenységet, amely nem tartozik a fő profilhoz, illetve elbocsátják az alkalmazottak 30 százalékát.

Felvetődött, hogy ilyen súlyú átalakításhoz a bajor hitelintézet kénytelen lehet eladni leányait: az osztrák Hypo Alpe-Adriát és az MKB-t. Bármi áron nem szeretnének megválni a részlegektől, de a két leánynak "tőkepiacképessé kell válnia, hogy minden lehetőség nyitva maradjon középtávon" - mondta Kemmer.

PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. július 10. 21:14
A júliusi Top 10 első helyezettje. Minél többet nézem, annál jobban tetszik.CégismertetőAz Accenture...
MEDIA1  |  2026. július 10. 19:21
Szeleczky Ádám médiaszakember, műsorvezető és producer lett a Duna csatornaigazgatója. Emellett krea...
KonyhaKontrolling  |  2026. július 10. 07:45
Az egyik pénzügyekkel (és befektetésekkel) foglalkozó Facebook csoportban megjelent egy írás, miszer...
Bankmonitor  |  2026. július 10. 07:19
Márton 44 éves, kétgyerekes családapa, aki mindig arra készült, hogy egy autóbaleset vagy egy munkah...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 11. szombat
Nóra, Lili
28. hét
EZT OLVASTAD MÁR?