Nem lehet majd átvágni minket!

Pénzcentrum
2007. július 19. 09:00

A Budapesti Értéktőzsde kezdeményezésére 60 iskola háromezer tanulóját kezdték pénzügyi ismeretekre tanítani. A képzés egyébként még a jelenlegi kormányzati ciklusban középiskolai tantárggyá válhat - olvasható a Magyar Hírlapban.

A BÉT tavaly kiírt pályázatán a 84 pályázóból első körben 30 iskola kapott 15 millió forintnyi támogatást. A gazdasági tárca pedig újabb 15 millió forinttal vont be még 15 iskolát.

Az oktatási tárca a nemzeti alaptanterv felülvizsgálatában rögzítette, hogy 2010-ig bevezetik a pénzügyi oktatást a középiskolákban, méghozzá kötelező tárgyként.

A pályázaton nyertes iskolák 500-500 ezer forintot kaptak, a tőzsde pedig a tanárok felkészítését is magára vállalta, ehhez egy 9 részes tananyagot állítottak össze. A tananyag másik részét egy, az Amerikai Egyesült Államokból származó digitális program képezi.

Michael Buhl, a Wiener Börse társ-vezérigazgatója szerint a kötelező pénzügyi képzés a középiskolákban Ausztriában már bevált.

PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2025. december 28. 13:58
Az arany évezredek óta tartja magát, mint a pénzügyek egyik királya és az elmúlt évtizedekben egyért...
Kasza Elliott-tal  |  2025. december 27. 19:43
Akkurátusan vezetem, hogy mit csinálok a tőzsdén (van egy trading_log nevű óriási táblázatom, histor...
ChikansPlanet  |  2025. december 26. 08:00
Egy új technológia megoldást jelenthet a hosszabb távú energiatárolás kérdésére: az olvadt sóra épít...
Bankmonitor  |  2025. december 23. 11:24
Részletesebb statisztikai adatok jelentek meg az Otthon Start hitel első 100 napjáról. Ebből már ért...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 29. hétfő
Tamás, Tamara
1. hét
December 29.
A magyar kártya napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?